تکنولوژی

10 پرسش درباره فصل دوم سریال وست ورلد

فصل اول سریال «وست ورلد»  ( West World ) سوالاتی را در ذهن کاربران برانگیخت که بسیاری از آنها بی‌پاسخ باقی ماندند. این سریال به جز جذابیت‌های تکنولوژیکیش از ساختاری بهره‌مند است که همانند سریال «بازی تاج و تخت» باعث شده افراد تئوری‌های مختلفی را از خودشان درباره قسمت‌ها و فصل‌های بعدی سریال ارائه کنند و این چالش‌های ذهنی به یکی از جذابترین ویژگی‌های این سریال‌ها در بین طرفداران تبدیل شده است. داستان‌ها مرموز، کاراکترها و پارک عجیب و غریب باعث شده کاربران منتظر فصل دومی پر از هیجان و اتفاقات شگفت انگیز باشند که به دنیایی فراتر از دنیای مصنوعی وست ورلد کشیده می‌شوند.

مرتبط: نخستین فریب تماشاگر قبل از آغاز فصل دوم وست ورد

در اینجا 10سوال مهم که پس از پایان فصل اول این سریال در ذهن تماشاگران و طرفداران به‌وجود آمده را نام برده‌ایم:

1-آیا رابرت فورد خودش خواست که دلورس او را به‌قتل برساند؟

فورد که آنتونی هاپکینز نقش او را ایفا کرد، در اصل کارگردان پارک وست ورلد و یکی از موسسین آن بوده است. در قسمت پایانی فصل اول او مراسمی ترتیب داده بود که آن را « داستان پایانی » نامگذاری کرده بود و طی آن در لحظه شام دلورس و دیگر میزبانان به میان انسان‌ها آمده و شروع به قتل عام آنها می‌کنند و در یک صحنه می‌بینیم که دلورس فورد را با شلیک گلوله به قتل می‌رسند. حال سوال اینجاست اگر فورد واقعا از دلورس نخواسته که او را به‌قتل برساند، بنابراین آیا می‌توان ادعا کرد که میزبانان روبات از دسترس و کنترل انسان‌ها خارج شده‌اند؟

2-آیا میزبانان هنوز طبق دستورات از پیش تعیین شده فورد عمل می‌کنند یا با اختیار و خواسته فردی خودشان عمل می‌کنند؟

با این تصور که فورد کشته شده، این احتمال وجود دارد که میزبان‌ها از جمله برنارد از داستان‌هایی که برای آنها خلق شده بود بازگردند و سر خود عمل کنند. اما به‌نظر می رسد فورد نقشه عظیم‌تری طراحی کرده و طوری برنامه‌ریزی شده که تا مدت‌ها ادامه داشته باشد. حال باید دید در ادامه میزبانان طبق برنامه قبلی عمل می‌کنند یا با اختیار کامل خودشان به زندگی ادامه می‌دهند. آیا دلورس واقعا همانطور که فکر می‌کند، آزادی فکری دارد یا این نوع تفکر او هم از قبل توسط فورد برای او برنامه‌ریزی شده؟

3-«السی» کجاست؟

السی یکی از متخصصین رفتاری بود که توسط برنارد بیهوش شد و همه می‌دانیم که در قسمتی از پارک تنها گذاشته شده است. حال که میزبانان رها شده‌اند و قصد کشتن انسان‌ها را دارند، به‌نظر می‌رسد باید کمی نگران او هم باشیم.

4- فورد در فصل اول در حال ساخت نوعی میزبان عجیب و غریب بود. او چه کسی بود؟

از آنجایی که فورد یکی از میزبانان را مشابه برنارد ساخته بود و از آنجایی که مرگ خودش را هم پیش بینی کرده بود، آیا می‌توان انتظار داشت که میزبانی با ظاهر مشابه خودش هم آفریده باشد؟ به سختی می‌توان تصور کرد این میزبان که فورد در حال ساختن آن بود کسی غیر از خودش بوده است.

5-داستان مرد سیاه پوش واقعا چیست؟

مرد سیاه‌پوش که با نام ویلیام هم او را می‌شناسیم هنوز هم شخصیت و داستانی مرموز دارد. با اینکه در فصل اول چیزهای زیادی در مورد او در پارک وست ورلد فهمیدیم اما هنوز نمی‌دانیم قصد واقعی او چیست و اینکه او در سرنوشت دلورس چه نقشی خواهد داشت. او یکی از سهام‌داران وست ورلد بوده و 30 سال است که در این پارک به‌دنبال چیزی است که آرنولد (نمونه انسانی برنارد) در آنجا مخفی کرده است.

6- آیا لوگان برمی‌گردد؟

لوگان کسی بود که روز اول یعنی 30 سال پیش ویلیام یا همان مرد سیاه پوش را با دنیای وست ورلد آشنا کرد. حال این احتمال وجود دارد که در فصل جدید شاهد بازگشت او پس از 30 سال باشیم. اگر او بازگردد، احتمالا او را با چهره‌ای جدید خواهیم دید و دیگر بازیگر قبلی نقش او را ایفا نخواهد کرد.

7- آیا Maeve دخترش را پیدا می‌کند؟

بر اساس تصاویر و تریلرهای فصل دوم، به‌نظر می‌رسد Maeve در حال سفر در پارک‌ها است و اینکه او در «شوگان ورلد» یکی دیگر از پارک‌ها حضور خواهد داشت و همچنین ظاهرا او با لی سیزمور مدیر داستان‌های وست ورلد یک تیم تشکیل داده است. او یکی از افرادی است که به Maeve برای یافتن دخترش کمک خواهد کرد و احتمالا در یکی دیگر از پارک‌ها حضور دارد.

8- آیا میزبانان تمامی پارک‌ها از کنترل خارج شده‌اند؟

فورد به میزبانان اختیار کامل داد اما آیا این اختیار کامل برای تمامی میزبانانی که در 6 پارک حضور دارند وجود دارد و یا تنها به پارک وست ورلد محدود می‌شود؟ اگر چنین اتفاقی برای تمامی پارک‌ها رخ داده باشد بنابراین در فصل دوم شاهد داستان‌ها و صحنات بسیار شگفت‌انگیزی خواهیم بود.

9- دلوس چقدر زمین در اختیار دارد؟

پارک وست ورلد به تنهایی بسیار وسیع و پهناور است اما باید در نظر داشت که 5 پارک دیگر هم وجود دارند که هریک از آنها می‌توانند به اندازه وست ورلد وسیع باشند. اگر دیگر پارک‌ها نیز تا این حد پهناور باشند، بنابراین می‌توان تصور کرد که دلوس صاحب کل ایالت کالیفرنیا باشد.

10- آیا دنیای بیرون را هم خواهیم دید؟

تا کنون سریال تنها به وست ورلد و تاسیسات زیر آن محدود شده و هیچ سرنخی از دنیای بیرون و ظاهر آن در دست نداریم. با دیدن کمی از دنیای واقعی که وست ورلد در آن بنا شده می‌توانیم بفهمیم که دلوس تا چه حد وست ورلد و دیگر پارک‌ها را پیشرفته ساخته است.

قسمت اول از فصل دوم سریال وست ورلد روز یکشنبه نمایش داده خواهد شد.

منبع : آی‌تی‌ایران

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا