تکنولوژی

پرواز پهپاد بر فراز اپل پارک، ممنوع!

ظاهرا اپل علاقه‌ای ندارد که دیگر بر فراز مرکز جدید این شرکت، هیچ پهپادی پرواز کند. این خبر بدین معنیست دیگر از ویدیو و عکس‌های حیرت انگیز از بالای ساختمان فضاپیما شکل جدید اپل، اثری نخواهد بود.

Duncan Sinfield یک هدایت گر پهپاد است که تقریبا ماهی دوبار ویدیوهای متعددی با پهپاد از مراحل ساخت مجموعه اپل پارک تهیه می‌کرد و حالا تایید کرده که احتمالا  در آینده خبری از این ویدیوها نخواهد بود. ظاهرا تیم امنیتی اپل چندباری مچ Sinfield را حین هدایت پهپادهایش بر فراز این مرکز گرفتند و از وی درخواست کردند که آنجا را ترک کند. Sinfield در یکی از فیلم‌های یوتیوبش توضیح می‌دهد:” تیم امنیتی اپل پارک چندبار پهپادهای من را دید و به من کمتر از 10 دقیقه فرصت دادند که آنجا را ترک کنم. من به درخواست تیم امنیتی اپل احترام می‌گذارم و بلا فاصله پهپادهایم را به زمین برگردانده و رفتم.”

وی در ادامه اعلام کرد:” فکر می‌کنم که اپل فعالیت تمام پهپادها حول و حوش اپل پارک را با تکنولوژی پیشرفته امواج رادیویی ( که از شرکت هایی مانند Dedrone دریافت کرده) تحت نظر دارد.‌”

Dedrone از سنسورها، اسکنرهای RF/WiFi، میکروفون و دوربین استفاده می‌کند و با تحلیل مسیر پرواز و نوع پهپاد می‌تواند مکان دقیق پهپاد را مشخص کرده و با استفاده از همین اطلاعات مکان هدایت گر پهپاد نیز مشخص می‌شود.

یک سخنگوی Dedrone در گزارشی عنوان کرد که نمی‌تواند اعلام کند که اپل یکی از مشتریانش هست یا نه زیرا جزو اطلاعات محرمانه محسوب می‌شود. شر کت‌های مانند PGA Tour و  Golden State Warriors. از مشتریان قبلی Dedrone بوده‌اند.

شرکت‌های دیگری نیز هستند که در زمینه کنترل و شناسایی پهپادها فعالیت می‌کنند مانند SkySafe. این شرکت‌ها تکنولوژی‌هایی دارند که که می‌توانند پهپادهای در حال پرواز را از کار بیندازند. SkySafe تنها در سال گذشته معاملاتی به ارزش 1.5 میلیون دلار با وزارت دفاع آمریکا داشته است.

مرتبط: اپل پارک از بالا اگوست 2017

شلیک به پهپادها از لحاظ قضایی جرم محسوب می شود و حتی پرواز پهپاد بر فراز ملک شخصی نیز بهانه‌ای بر انجام اینکار نیست. با وجود اینکه بسیاری از شرکت‌ها، به پهپادهای متفرقه به چشم نوعی مشکل می‌نگرند، بسیاری از کاربران اینترنت اما به هواخواهی افرادی مانند Sinfield  برآمده‌اند.

بیشتر ویدیوهای Sinfield  توسط محصولات DJI تصویربرداری شده‌اند مانند پهپاد  DJI Inspire 1 drone که قیمتی معادل 1000 تا 2000 دلار دارد. DJI یک شرکت سازنده پهپاد چینی است که محصولات محبوبی مانند  Mavic Pro و Phantom را تولید کرده است که هر دو مدل قیمتی کمتر از هزار دلار دارند.

نمونه‌های از فیلم‌هایی که توسط Sinfield از اپل گرفته شده را در ادامه می‌توانید ببینید:

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.