تکنولوژی

هزینه امنیت زاکربرگ در سال : ۷.۳ میلیون دلار

وقتی شما بزرگترین شبکه اجتماعی جهان را هدایت می‌کنید امنیت شما از الویت بالایی برخوردار است. فیس‌بوک امروز جمعه اعلام کرد که طی سال ۲۰۱۷ در حدود ۷.۳ میلیون دلار هزینه امنیت مدیرعاملش زاکربرگ کرده است. فیس بوک این عدد را در گزارش اعلامی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار فدرال (SEC) فاش کرده است.

این تقریبا ۵۰ درصد بیشتر از ۴.۸ میلیون دلاری است که فیس‌بوک در سال ۲۰۱۶ هزینه امنیت زاکربرگ کرده است. 

شرکت فیس‌بوک اعلام کرده که ۱.۵ میلیون دلار هزینه هواپیمای خصوصی مدیرعامل آن شده است. سال گذشته فیس‌بوک ۸۷۰ هزار دلار برای این موضوع هزینه کرده بود.

هواپیمای مارک زاکربرگ

زاکربرگ سال گذشته تصمیم گرفت تمام ایالت‌های آمریکایی را که تا کنون به آنها سفر نکرده را ببیند تعداد این ایالت‌ها به ۳۰ مورد می‌رسید. سفرهای استانی زاکربرگ یکی از چالش‌برانگیزترین رفتارهای او تعبیر شد بسیاری گفتند مدیرعامل فیس‌بوک قصد دارد در آینده در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند. 

مرتبط : ماجرای شام غافلگیرکننده زاکربرگ با یک خانواده آمریکایی

در بیانیه فیس‌بوک آمده که این هزینه برای شرکت ضروری بوده چراکه زاکربرگ نقش کلیدی در آینده و موفقیت فیسبوک دارد. 

زاکربرگ هفته‌آی شلوغ را در واشنگتن داشت او دوبار در برابر نمایندگان کنگره حاضر شد و در مورد فروش اطلاعات کاربران به یک شرکت تحلیل‌گر اطلاعات پاسخ داد.

بر اساس گزارش فیس بوک به کمیسیون بورس حقوق زاکربرگ همچنان ۱ دلار در سال است. میزان حقوق او از شرکتش مشابه استیو جابز در زمان هدایت اپل است که او هم یک دلار در سال درآمد داشت. به رغم این میزان دریافتی زاکربرگ از فیس‌بوک طی سال گذشته به ۸.۹ میلیون دلار رسید که بخش عمده آن شامل هزینه‌های حفظ امنیت او به خصوص در هنگام سفر بوده است. اینکه زاکربرگ ۱ دلار در سال حقوق می‌گیرد دلیلی بر فقیر بودن او نیست چراکه او دارای ۴.۱ میلیون سهم فیس‌بوک است که ارزشی برابر با ۶.۶ میلیارد دلار دارد. بر اساس اعلام فوربس او پنجمین فرد ثروتمند جهان است. 

مرتبط : 

زاکربرگ بابت فروش اطلاعات کاربران معذرت خواست

ضرر ۶.۸ میلیارد دلاری زاکربرگ در دو روز

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن