تکنولوژی

ایلان ماسک: افراط در اتوماسیون و توسعه رباتیک در تسلا اشتباه بود

ایلان ماسک کم کم به چهره‌ای تبدیل می‌شود که مرتبا علیه هوش مصنوعی و آینده بشریت هشدار می‌دهد اما حالا این انتقاد به خود وارد شده که برای شرکتش تسلا به شکل وسیعی از روبات‌ها استفاده کرده است. در پاسخ به یک توییت او حالا اذعان کرده برای ساخت خودروی تسلا مدل ۳ بیش از اندازه به ربات‌ها تکیه کرده است. 

یک خبرنگار وال استریت ژورنال در توییتر از ایلان ماسک پرسیده : آیا این درست است که برای ساخت مدل ۳ بیش از اندازه به روبات‌ها تکیه شده و اکنون نیاز به کارگران بیشتر است. ماسک در پاسخ گفته است : بله افراط در اتوماسیون در تسلا یک اشتباه بود اگر دقت کنیم اشتباه من بود و نیروی انسانی کمتر از حد میزان واقعی برآورد شد.

مرتبط : گزارش فروش تسلا در سه ماه نخست ۲۰۱۸

تسلا به دلیل کند بودن ساخت مدل ۳ از طرف بازار تحت فشار زیادی قرار دارد. این شرکت اخیرا اعلام کرد که قادر به زدن اهداف خودش برای تولید ۲۵۰۰ خودرو در هفته نیست و این موضوع سرمایه‌گذاران تسلا را ناراحت کرد. 

این موضوع روی سهام تسلا تاثیر بسیار زیادی داشت. یک ماه قبل قیمت هر سهم تسلا ۳۴۰دلار بود که بعد به ۲۵۲ دلار به ازای هر سهم سقوط کرد. ماسک می‌گوید در فصل سوم گردش سرمایه مثبت خواهد شد و سودآوری به شرکتش باز خواهد گشت.

ماسک که اخیرا به توییتر علاقه‌مندی‌اش بیشتر شده در توییت دیگری در پاسخ به اکونومیست گفته که نیازی به سرمایه‌گذاری جدید ندارد. 

مرتبط: پاداش استثنایی تسلا به ماسک

در مطلب اکونومیست آمده : بر اساس اعلام یک بانک تسلا نیاز به افزایش سرمایه از ۲.۵ میلیارد دلار به ۳ میلیارد دلار دارد.

ماسک در پاسخی همراه با طنز نوشته است:‌ اکونومیست قبلا کسل کننده بود ولی خبرهای مضحک و خنده‌داری داشت اما الان فقط کسل کننده است. تسلا در فصل سوم و چهارم با سرمایه در گردش مثبت و رشد سود به بالای این میزان خواهد رسید و نیازی به افزایش سرمایه نیست. 

قیمت هر سهم تسلا هم اکنون ۳۰۰ دلار است. 

مرتبط:

دروغ اول آوریل ماسک سهام تسلا را ۷ درصد کاهش داد

مسابقه جذاب بین تسلا، آئودی، مرسدس و ب‌ام‌و (ویدیو)

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.