تکنولوژی

از مک‌پرو جدید چه خبر؟

بیش از چهارسال از دسامبر ۲۰۱۳ (آخرین آپدیت بهترین کامپیوتر رومیزی اپل) تا به امروز می‌گذرد. به نظر می‌رسد این محصول امسال نیز آپدیتی نداشته باشد. با توجه به مصاحبه‌ای با کارشناسان اپل، مک‌پرو‌ی جدید در سال ۲۰۱۹ به بازار خواهد آمد. مدیر مارکتینگ سخت‌افزار اپل، مک تام بوگر گفته است: ما قصد داریم شفاف باشیم و کاملا روشن با جامعه‌ی خریدارمان صحبت کنیم. اعلام می‌کنیم مک‌پرو سال ۲۰۱۹ رونمایی خواهد شد و این محصول امسال جایی در بازار نخواهد داشت.

به شنیدن جمله‌ی «باید بیشتر صبر کنی» عادت کرده‌اید؟ می‌تواند به این خاطر باشد که اپل سال گذشته نیز حرفی مشابه این را زده بود. در چهارم آوریل ۲۰۱۷ متوجه شدیم که آن ‌سال خبری از مک‌پرو نخواهد بود و در پنجم آوریل ۲۰۱۸ فهمیدیم در این سال هم مک‌پرو به بازار نخواهد آمد. البته لازم به ذکر است سال پیش از بیانیه‌های شرکت اپل به درستی برداشت نشد. با توجه به چیزی که اعلام شده بود، اپل هیچ‌گاه قول نداده بود این لپتاپ را تا سال ۲۰۱۸ به دست مشتری برساند. با اینکه هنوز چیز زیادی در مورد مک‌ پرو‌ی جدید نمی‌دانیم، اما بر اساس مصاحبه‌های سال گذشته‌ی پیل شیلر و این کمپانی چیزهایی دستگیرمان شده است. بر اساس گفته‌ها این لپتاپ سیستمی پیشرفته‌تر، انعطاف‌پذیرتر و پیچیده‌تری نسبت به مدل قبلی دارد. کریگ فدریگی، دستیار بخش نرم‌افزار اپل در مصاحبه‌ای اقرار کرده است: ما خودمان را به مخمصه انداخته‌ایم.

آیا افراد حرفه‌ای می‌توانند این انتظار را تحمل کنند؟ آیا به دنبال نقدهای بد این کامپیوتر، حاضر هستند منتظر بمانند؟ جواب این سوال‌ها را نمی‌دانیم اما اگر منتظر بمانند، به گفته‌ی اپل نتیجه‌ی این صبر را خواهند دید. این کمپانی به تک‌کرانچ گفته است تیم کاری حرفه‌ای گرد هم آورده است که شامل هنرمندان و فیلمسازانی می‌شود که به صورت مستقیم با گروه مهندسان‌اش کار می‌کنند. هدف آن‌ها شکل‌دهی کارآیی‌های مختلف برای مک پروی جدید است.

جان ترنس معاون بخش مهندسی سخت‌افزار اپل گفته است: ما مشتریان حرفه‌ای‌مان و کارشان را خیلی بهتر از قبل درک می‌کنیم و درک بهتری از هنر امروزی و مسیری که در آینده پیش خواهد گرفت، داریم. تمامی این‌ها، کار انجام شده بر روی کامپیوتر جدیدمان را تحت تاثیر قرار داده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا