تکنولوژی

قدم زدن جف بزوس و سگ رباتی

جف بزوس یکی از طرفداران پر و پا قرص موضوعات علمی-تخیلی است. این پایه‌گذار میلیاردر کمپانی آمازون، همراه با یک سگ رباتی قدم زد. این اتفاق روز دوشنبه در کنفرانس MARS کمپانی آمازون در هتل پارکر پام اسپرینگز کالیفرنیا رقم خورد. این کنفرانس اولین بار در سال ۲۰۱۶ با تمرکز بر موضوعاتی مثل یادگیری ماشین، اتوماسیون، رباتیک و اکتشافات فضایی برگزار شد. در این رویداد فقط آکادمی‌ها و کمپانی‌های رباتیک اجازه‌ی حضور دارند.

بزوس که به ندرت بر روی توییتر فعالیت دارد، عکسی از این اتفاق بر روی اکانت توییترش با ۴۸۰۰۰۰ دنبال کننده منتشر کرد.

این سگ که اسپات‌مینی نام دارد، شباهت زیادی به سگ رباتی قاتل در قسمت متال‌هد سریال «آینه‌ی سیاه» دارد. اخیرا کمپانی سازنده‌ی این سگ، بوستون داینامیکس، از یک نسخه‌ی پیشرفته‌ی اسپات‌مینی رونمایی کرد. بازوی این سگ می‌تواند برای باز کردن درهای بسته بلند شود. این سگ فقط یک اسلحه کم دارد تا شباهتش به سگ سریال «آینه‌ی سیاه» تکمیل شود.

علاقه‌ی زیاد بزوس به ربات‌ها در توییت دیگری نیز مشهود است. در این توییت از بازی او با یک ربات نوشته شده است.

بزوس از کنفرانس سال گذشته تا به حال از دوستان رباتی‌ زیادی رونمایی کرده است، که مثال خوب این موضوع ربات ۱۳ فوتی به نام متد-۲ است. این ربات ساخت کمپانی‌ای کره‌‌ای به نام Hankook Mirae است. البته خوشبختانه این ربات بیشتر عملکردی نمایشی داشته است، بزوس در توییتی از رونمایی این توییت مفتخرانه نوشته است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا