تکنولوژی

مشکل No Service در آیفون‌های 7

چند سال پیش بعضی از کاربران آیفون ۷ از مشاهده‌ی علامت No Service بر روی صفحه‌ی موبایل‌شان خبر دادند. این مشکل هنگامی که موبایل از حالت پرواز خارج می‌شد، خود را نشان می‌داد. بعد از آن موبایل آنتن‌دهی خود را به طور کامل از دست می‌داد و فقط با روشن و خاموش کردن این علامت از روی صفحه می‌رفت.

حالا یک سال و نیم بعد از آن ماجرا اپل اعلام کرده است گوشی‌‌هایی با این مشکل را به طور رایگان تعمیر می‌کند! طبق گفته‌ی این شرکت به تشخیص آنها بر روی درصد کمی از گوشی‌های آیفون ۷ علامت No Service مشاهده می‌شود (حتی اگر در حقیقت در آنتن‌دهی مشکلی وجود نداشته باشد این علامت ظاهر می‌شود) و این مشکل به خاطر ایرادی کوچکی در مادربورد اصلی است. این مشکل در گوشی‌های هوشمندی که بین سپتامبر ۲۰۱۶ و فوریه ۲۰۱۸ ساخته شده‌اند و در چین، هنگ‌کنگ، ژاپن، ماکائو و آمریکا به فروش رسیده‌اند، مشاهده شده است. اگر موبایلی این علائم را داشته باشد، اپل به رایگان آن را تعمیر خواهد کرد. قبل از هر گونه تعمیر، آیفون مورد نظر بررسی خواهد شد تا در صورت وجود این مشخصات برای تعمیر آن اقدام شود. این سرویس فقط برای آیفون ۷ ممکن است.

شماره‌ی مدل‌های A1660، A1780 و A1780 دچار این مشکل شده‌اند. شماره مدل هر آیفون قسمت پایینی پشت آن با فونت کوچکی حک شده است. البته چون اپل در ایران هیچ نمایندگی رسمی ندارد، شما برای این تعمیر رایگان باید دستگاه را به خارج از کشور و به نمایندگی رسمی اپل ببرید.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

‫82 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا