تکنولوژی

دوچرخه‌های اختصاصی اپل پارک را ببینید

همانطور که می‌دانید، اپل پارک-کمپ جدید 5 میلیارد دلاری اپل، واقعا عظیم است. ساختمان دایره‌ای شکل این کمپ در 175 هکتار زمین بنا شده است و کارمندان خوش شانس این شرکت برای رفتن از داخل پارکینگ به دفاتر کار خود، باید حداقل 10 دقیقه صرف کنند.

اپل به منظور رفاه حال کارمندان، هزار دستگاه دوچرخه و دو هزار جای پارک آنها برای رفت آمد کارمندان از پارکینگ به داخل ساختمان، اختصاص داده است. اختصاص رایگان دوچرخه برای کارمندان، کاریست که بسیاری از شرکت‌های تکنولوژیک حوزه سیلیکون ولی انجام می‌دهند ولی دوچرخه‌های اپل که بدین منظور در نظر گرفته شده‌اند، برخلاف دوچرخه‌های رنگارنگ معروف گوگل، به ساده‌ترین حالت ممکن طراحی شده‌اند.

دوچرخه‌های اپل پارک تا مدت‌ها، ناشناخته بودند و در سال 2011 وبسایت Wierd برای اولین بار تصاویری از دوچرخه‌های نقره‌ای اپل را منتشر کرد که در مرکز قدیمی این شرکت مورد استفاده قرار می‌گرفتند. روی این دوچرخه‌ها، هیچ لوگویی دیده نمی‌شد و حتی لاستیک‌ها نیز نام برندی را نشان نمی‌دادند.

اما دوچرخه‌های جدید اپل، توسط دوچرخه سازی  Public Bikes طراحی و تولید شده، شرکتی که  به فیس بوک، موزیلا و Square نیز محصولات خود را واگذار کرده است. اما جالب اینجاست که شرکت  Public Bikesدر وبسایت خود از همکاری با شرکت اپل چیزی نگفته است. طبق گزارش وال استریت ژورنال، دوچرخه‌های اپل پارک به رنگ “خاکستری مخصوص اپل” یا Apple Grayهستند که به صورت انحصاری برای این شرکت تولید شدهاند. ظاهر این دوچرخهها کاملا برخلاف دوچرخههای رنگی رنگی گوگل- که لوگوی این شرکت را یادآوری میکند- بسیار ساده و جمع و جور هستند.

طبق گزارشها ظاهرا اپل همچنین اقدامات امنیتی زیادی اعمال کرده تا مطمئن شود این دوچرخه سر جای خود باقی میمانند  و کسی هوس دزدی آنها را نمی‌کند.

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن