تکنولوژی

بازگشت قابلیت‌های لمسی گوگل هوم مینی

اگر به‌خاطر داشته باشید، اواسط ماه اکتبر پس بروز مشکلات فنی، گوگل برخی از ویژگی‌های لمسی اسپیکر هوشمند گوگل هوم مینی را غیرفعال کرد. با اینکه ضربه زدن روی قسمت بالایی گوگل هوم مینی باعث فعال شدن دستیار هوشمند گوگل، کنترل موزیک، تنظیم آلارم و تایمر می‌شد، اما با لمس یکسره این قسمت اسپیکر، عملکرد دستگاه دچار اختلال و آشفتگی می‌شد. این مسئله باعث می‌شد گوگل هوم یکسره صداهای اطراف را ضبط کند و آنها را مستقیما به سرورهای گوگل ارسال کند. البته ابن مشکل تنها شامل نسخه‌های اولیه مختص بازبینی می‌شد و دستگاه‌هایی که به صورت پیش فروش و در فروشگاه‌ها عرضه شدند به این مشکل دچار نشده بودند. اما گوگل مجبور شد این ویژگی را برای تمامی کاربران گوگل هوم مینی غیرفعال کند.

گوگل این مشکل را با غیرفعال کردن قابلیت‌های لمسی گوگل هوم مینی رفع کرد. با این اقدام، کاربران گوگل هوم مینی دیگر قادر به استفاده از دستیار صوتی، کنترل موزیک و تنظیم آلارم با استفاده از دستورات ضربه‌ای نبودند و به همین دلیل گوگل به کاربران توصیه کرد تا زمان حل این مشکل با استفاده از دستورات صوتی از این قابلیت‌ها اسنفاده کنند.

حال امروز خبر رسید که گوگل تصمیم گرفته این قابلیت‌های لمسی گوگل هوم مینی را مجددا برای کاربران فعال کند که البته استفاده از این ویژگی‌ها دقیقا مثل گذشته نخواهد بود. از این به بعد کاربران گوگل هوم مینی به جای ضربه زدن بر روی دستگاه، بایستی چند ثانیه یکی از قسمت‌های کناری گوگل هوم را فشار دهند تا بتوانند از این طریق تماس‌ها را به پایان برسانند و یا موزیک‌ها را متوقف یا پخش کنند. ضربه‌ زدن‌های کوتاه روی کناره‌های دستگاه هم برای تنظیم بلندی صدای موزیک کاربرد خواهد داشت. این ویژگی‌ها پس از انتشار Firmware نسخه 1.29 برای کاربران قابل استفاده خواهد بود.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا