تکنولوژی

تغییرات سنسور اثر انگشت در گلکسی اس 9

طبق گزارش‌ها، شرکت سامسونگ به تازگی با یک شرکت سازنده اسکنرهای اثر انگشت، قراردادی امضا کرده است تا تکنولوژی جدیدی را برای گوشی سامسونگ گلکسی اس 9 خود استفاده کند. بر اساس خبر منتشر شده در نشریه کُره‌ای Korean online، این شرکت تایوانی قبلا نیز سنسورهای اثر انگشت برای گوشی‌های هوشمند سطح متوسط بازار، تولید کرده است و حالا تصمیم دارد وارد فاز جدیدی شود. به علاوه، به دنبال اعمال تغییرات جدید، شرکت‌های دیگر سازنده سنسورهای اثر انگشت که این قطعه را برای گوشی‌هایی مانند گلکسی اس 8 تولید کرده‌اند ممکن است با رکود کسب و کار خود مواجه شوند. طبق گزارش‌ها انتظار می‌رود این  شرکت جدید تایوانی در آینده پیشرفت زیادی داشته باشد. ظاهرا شرکت بزرگ سامسونگ تامین قطعه سنسور اثر انگشت محصول بعدی Galaxy S9 خود را به این شرکت بسپارد.

با ظهور طراحی فول اسکرین برای گوشی‌های نسل جدید، بسیاری از شرکت‌های تولید کننده تجهیزات اصلی (OEM) چاره‌ای ندارند به جز اینکه در مورد تهیه سنسورهای اثر انگشت محصولات خود تصمیمی دوباره بگیرند تا با تکنولوژی تازه وارد همگام شوند. شایعات زیادی منتشر شده که از تعبیه تکنولوژی جدیدی برای سنسور اثر انگشت گوشی گلکسی اس 9 سامسونگ حکایت دارد. به احتمال زیاد، گلکسی اس 9 به تکنولوژی پیشرفته‌تری از سنسور اثر انگشت مجهز بوده و این قطعه به روی پنل پشتی دستگاه قرار خواهد داشت. برخلاف گلکسی اس 8 که سنسور اثر انگشت آن در مجاورت دوربین دستگاه قرار دارد، طبق گزارش‌ها، در گوشی گلکسی اس 9 این قسمت جابه‌جا شده و در وسط گوشی قرار گرفته است و فاصله مناسب‌تری نسبت به دوربین دارد، مشابه چیزی که در موبایل‌های پیکسل گوگل شاهد هستیم.

هنوز مشخص نیست که آیا برای اعمال این تغییر تقریبا کوچک، شرکت‌های OEM به دنبال شریک جدید خواهند گشت یا خیر اما این قرارداد جدید سامسونگ نشان می‌دهد که محصول بعدی این شرکت ممکن است با اندازه و شکل متفاوت نسبت به مدل‌های کنونی عرضه شود. در هر صورت وجود قابلیت اسکنر عنبیه و یا دیگر روش‌های احراز هویت در مدل بعدی سری گلکسی بسیار محتمل شده است. گوشی بعدی سامسونگ قرار است اوایل سال 2018 معرفی شود و طبق برخی از شایعات سامسونگ ممکن است برای عقب نماندن از میدان رقابت با اپل، تاریخ معرفی و عرضه این محصول را جلو بیندازد.

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن