تکنولوژی

کارمندان والمارت مسئول پرکردن یخچال شما می‌شوند

یک سوپرمارکت زنجیره ای قصد دارد با کمک یک سیستم هوشمند مسئولیت پرکردن یخچال و کابینت مواد غذایی مشتریان خود را برعهده گیرد.

به گزارش مهر، ایده آنکه فردی در غیاب صاحبخانه یخچال و کابینت های  موادغذایی خانه را برای او پر کند، بسیار جذاب است. اما بسیاری از افراد تمایلی ندارند غریبه ها را به خانه شان راه دهند. در هرحال فروشگاه های زنجیره ای والمارت قصد دارند با به کارگیری فناوری پیشرفت کنترل خانه متعلق به شرکت آگوست مسئولیت پرکردن یخچال و کابینت های مواد غذایی افراد را به طور هوشمند کار گیرد.  درهمین راستا قرار است این فناوری به طور آزمایشی در  سیلیکون ولی اجرا شود.

مشتریان می‌توانند برای استفاده از این خدمت در وب سایت فروشگاه ثبت نام کنند. هنگامیکه یکی از کارمندان فروشگاه، برای تحویل کالاهای مورد نیاز مشتری پشت در خانه او حاضر می شود، اگر صاحبخانه حاضر نباشد و زنگ هوشمند در بی پاسخ بماند، کارمندان فروشگاه با استفاده از رمز یکبار مصرفی که شرکت آگوست برای آنها ارسال می کند، وارد خانه می شوند. به محض آنکه زنگ در زده شد، صاحبخانه پیام هشداری در موبایل خود دریافت می کند.

از سوی دیگر  موبایل فرد با سیستم دوربین های مدار بسته خانه یکپارچه می شود. بنابراین مشتری می تواند  هنگامیکه فرد برای تحویل کالا وارد خانه او می شود، محیط را رصد کند. هرچند این فناوری بسیار جالب به نظر می رسد اما کارشناسان معتقدند این فناوری به زودی  به بازار عرضه نمی شود. 

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن