تکنولوژی

جلوی دیکتاتور شدن اسنپ را بگیریم

 اوبر (UBER) را تقریبا همه می‌شناسند مهم‌تر از آن با ارزش‌هایی که این شرکت ایجاد می‌کند هم آشنا هستند. دو سال قبل که تجربه سفرم با اوبر را نوشتم مزیت‌های این استارت‌آپ در متحول کردن بخش حمل و نقل به تدریج برای همگان آشکار می‌شد. یکی از مهم‌ترین آن ارزش‌ها احترامی بود که برای مسافران ایجاد شده بود. دوست من که در نزدیکی سانفرانسیسکو زندگی می‌کند تعریف می‌کرد تا قبل از ظهور Uber راننده‌ها برخورد مناسبی با مسافران نداشتند و این تازه علاوه بر کرایه گرانی بود که طلب می‌کردند. ظهور اوبر که از قضا در ابتدا از همین شهر بود باعث تغییر فضا شد راننده‌ها مودب‌ شدند و سفر ارزان‌تر شد چراکه رقیبی ارزان‌تر و مودب‌تر در کنار آنها رشد کرده بود. رقیبی که مسافران می‌توانستند آن را ارزیابی کنند و امتیاز بدهند دلخواه مشتریان بود.

طبیعی بود می‌شد راحت حدس زد ظهور کپی Uber در ایران همین تغییرات را در سیستم حمل و نقل درون شهری ما ایجاد می‌کند به خصوص که حمل ونقل در این بخش یک فاجعه بود – و البته هست –  به همین دلیل همه ما در رسانه‌ها بسیار زودتر از ظهور اسنپ و تپسی و کارپینو در مورد این مدل‌های کسب وکار نوشتیم، سرمایه‌گذاری در آنها را پوشش دادیم و سپس از این کسب وکارها در برابر خطرات مختلف در این فضا حمایت کردیم، از مسدود شدن آنها ناراحت شدیم و تجمع انتقاد آمیز رانندگان تاکسی در مقابل مجلس را مورد پوشش قرار دادیم که حمایت بسیاری از مردم را از این کسب وکارهای نوپا برانگیخت و همچنان هم به این مدل کار ادامه می‌دهیم. ویژگی‌های جدید این استارت‌آپها  را به اطلاع مخاطبانمان رساندیم  و سالگرد تولد آنها را جشن گرفتیم  اما چیزی که نباید فراموش کنیم این است که مهم‌ترین ارزش کسب وکارهایی شبیه سازی شده از اوبر به تکنولوژی‌شان نیست بلکه همان احترام به مشتری است.

مطلب من درباره موانع روبه‌روی کارآفرینان ایرانی اشاره به اسنپ و تپسی

 چیزی که در ایران نایاب است تکنولوژی نیست بلکه احترام است. بسیاری از کسب وکارها در اینجا از شما پول می‌گیرند و باز هم طلبکارند. در اینجا تعیین کننده درجه احترام به مشتری نه بازار و نه رقابت بلکه صرفا شعور و ادب صاحب کسب وکار است و همین مشکل است چون از قضا ممکن است در بسیاری از کسب وکارها افراد یا بستری در نقطه تماس با مشتریان قرار بگیرد که نه آموزشی دیده‌اند نه احترام به مشتری تاثیری در مقرری‌شان دارد. به همین دلیل استارت‌آپ‌ها به دلیل خلق این ارزش ( احترام به مشتری ) شایسته توسعه‌اند.

خطر کجاست؟

خیلی ساده خطر اینجاست که سرویس‌هایی که همه ما با استفاده کردن از آنها به بزرگ‌شدنشان کمک کرده‌ایم خیلی ساده به کسب و کارهای دیکتاتوری تبدیل شوند که نه تنها ارزش‌هایی را که برای ما ایجاد کرده‌اند را از یاد ببرند بلکه ضد ارزش‌هایی را به اسم امکانات رقابتی علیه مردم به کار ببرند.

داستان این است که  دیروز طبق معمول پس از کمی پیاده روی تصمیم گرفتم با اسنپ به محل کارم بروم. دو سفر را به دلیل آنکه انتخاب راننده کاملا اشتباهی صورت گرفته بود لغو کردم و بنا به تجربه روزانه حتی اگر من لغو نمی‌کردم راننده لغو می‌کرد. هنگام گرفتن سومین سفر متوجه شدم توسط اسنپ بلاک شده‌ام یا به عبارتی اکانت من مسدود شده است. بدون هیچ توضیحی.

بر اساس آمارهای خود اسنپ تاکنون 93 ساعت با اسنپ سفر کرده‌ام  این شامل 215 سفر و 1238 کیلومتر می‌شود. فکر می‌کنم جزو نخستین کسانی بودم که اسنپ را نصب کردم در آن زمان نامش تاکسی‌یاب بود و هیچ سرویس دیگری را به اندازه این سرویس استفاده نکرده‌ام این یعنی من احتمالا یک مشتری وفادار به حساب می‌آیم. ( البته مشتری خوب زود‌فود یا همان اسنپ‌فود هم هستم و البته نمی‌دانم حق استفاده از زودفود را دارم یا خیر ) حالا اما به هر ترتیب اسنپ بعد از دوبار لغو سفر در یک روز اکانت مرا مسدود کرده است.

دلیل اینکار چیست ظاهرا برای مقابله با رقیب – تپسی –  و یا هر کسی که بخواهد مزاحمتی از این طریق در سرویس ایجاد کند. نکته این است که اولا اسنپ و تپسی که خود کپی Uber هستند خوب است اگر کپی می‌کنند درست کپی کنند. در زیر نمونه‌ای از گزارش لغو چندین سفر توسط دوست من در استرالیا در هنگام استفاده از اوبر را می‌بینید بدون آنکه به مسدود شدن اکانت مسافر منتهی ‌شود:

در مورد پشتیبانی توییتری اسنپ بهتر است چیزی نگویم. تاکید می‌کنم با دوبار لغو سفر مسدود شدم .

چرا مسافر مجبور به لغو مکرر سفر است؟

برای کسی که به طور متوسط روزی دو تا سه بار از اسنپ استفاده می‌کند لغو یک سفر تنها یک دلیل دارد و آن اینکه نزدیک‌ترین و در مسیرترین خودرو به مسافر متصل شود. تمام سفرهایی که من لغو کرده‌ام به دلیل الگوریتم اشتباه در وصل کردن راننده‌ای بوده که حداقل نیم ساعت با من فاصله داشته یا در مسیری برخلاف مسیر من قرار داشته است. در بسیاری از موارد این خود راننده‌ها هستند که با تماس از مسافر می‌خواهند که مسیر را لغو کند چون اسنپ جریمه‌شان می‌کند ( جالب است که راننده را جریمه می‌کند و مسافر را مسدود!) بنابراین لغو سفر اشتباه و رسیدن به راننده‌ای که در مسیر شما قرار دارد اتفاقا هم کمک به راننده و مسافر و هم کمک به خود اسنپ است چراکه یک سفر سریع‌تر صورت می‌گیرد

اسنپ بر خلاف رقیب خود تپسی در هنگام کنسل کردن سفر هیچ فید‌بکی از شما نمی‌گیرد و دلیل این کنسل کردن را جویا نمی‌شود. در تپسی دور بودن راننده که دلیل بسیار منطقی هم هست به عنوان یک گزینه برای توضیح کنسل کردن در نظر گرفته شده در حالی که در اسنپ ظاهرا به طور پیش‌فرض هر مسافر به هر دلیلی سه بار (‌ من هنوز نمیدانم چرا من را به خاطر دوبار کنسل کردن در یک روز بسته‌اند) یک سفر را کنسل کند مسدود می‌کنند.

مطرح کردن این موضوع در توییتر باعث بحث‌های خوبی شد که به نظرم  برای مدیران اسنپ و تپسی که بچه‌های توانمندی هم هستند فرصت خوبی برای برطرف کردن ضعف‌ها و بهبود سیستم‌شان و احترام به مشتریان است

من نگران باز نشدن اکانتم توسط اسنپ نیستم ( که البته هنوز  هم باز نشده ) نگرانی من تکرار این رفتار با  خیلی از مشتریان دیگر است. مشتریانی که ممکن است صدای اعتراضشان به اندازه من رسا نباشد.  نگران درست شدن دیکتاتوری ناخواسته در فضای کسب وکار هستم . شرکتی که با شعار و چهره مشتری مداری بزرگ شده و حالا می‌خواهد مشتریانش را نادیده بگیرد و صدایشان را نشنود. الان نگرانم  و فکر میکنم  تک تک ما باید نگران و مسئول باشیم تا اسنپ، تپسی و همه کسب وکارهای دیگر را به سمتی که دوست داریم باشند هدایت کنیم. به سمتی که مناسب است باشند  هم برای خودشان هم برای خودمان.

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

‫341 نظرها

 1. مرد حسابی چرا چرت و پرت مینویسی.لازمه بیای و خودت اگه ماشین داری چند سرویس اسنپ انجام بدی که بفهمی ایرانی جماعت شعور نداره که چندتا ستاره رو بزاری در اختیارش.مسافرای اسنپ بسیار پرو بی ادب البته بعضی هاشون فکر میکنن عقده های تنام زندگیشونو باید بیارن با چندتا ستاره سر راننده بیچاره خالی کنن.طرف تو خونش نون نداره بخوره چه برسه به کولر بعد میاد سوار میشه کولر میخواد کارم نداره هوا خنکه یا گرمه یا اینکه فکر کرده ضبط ماشین باید در اختیار خودش باشه یا فلش باهاشه یا سیم auxداره یا طلب میکنه یا غر میزنه آیا انصافا همچین آدمهایی تو جامعه نه حالا تو ماشین یه بنده خدایی که دارخ اسنپ کار میکنه لایق احترامه؟ چرا فقط راننده باید احترام بزاره؟یعنی راننده بی شخصیته؟ تف به این سیستم مشتری سالاری.ایا بهتر نیست احترام دوطرفه باشه؟ اینجوری مسافر هم یاد میگیره که احترام بزاره و ادب و در یه مکان عمومی رعایت کنه.من چند روز پیش شخصی رو سوار کردم که اصرار داشت تو ماشینم سیگار بکشه جدا از اینکه ماه رمضونه.بهش گفتم جز؛ قوانین اسنپه که سیگار کشیدن تو ماشین ممنوعه بعد از کلی جروبحث با ناراحتی بیخیال شد ولی کولر ماشین هم برای همین اقا روشن بود اهنگ درخواستی هم براش گذاشتم بعد از رسیدن به مقصد آیا انصافه ستاره نده به راننده.کللی هم بهش احترام گذاشتم.تف به این سیستم که واقعا ایرانی جماعت لایقش نیست تمام

  1. دوست عزیز نظری که دادی حرف دل من بود واقعابعضی از مسافرا با 7-8 تومن کرایه ای که می خوان بدن فک می کنن ماشین و راننده باهم خریدن طرف بدون زدن گزینه توقف در مسیر یا انتخاب مقصد دوم از راننده انتظار داره تو مسیر راهشو کج کنه بره رفیقشو سوار کنه یا دنبال عابر بانک بگردم تا پول در بیاره یه ادم چقد باید بیشعور باشه که گزینه پرداخت اعتباری گذاشتن برای کسی که پول نقد نداره و همین مسافر هم امتیاز نمیده.مسافر سوار کردم می خواست کرایه از چیزی که اسنپ زده کمتر بهم بده بعد با بحث اعصاب خوردی چیزی که حقم بوده ازش گرفتم بعدش خانم ناراحت شد و امتیاز کم داد دیگه بماند مسافرایی که میری تو مبدا کلا 10 متر باهاشون فاصله داری و چون خیابون شلوغ نمیشه عقب گرفت یا دوربرگردون اون نزدیکیا نیس نمیشه دور زد سوار نمیشن و مجبور میشی بعد از 10 دقیقه معطلی سفر لغو کنی.
   شهرای دیگه نمیدونم ولی تو اهواز با اعصاب خوردیا و معطلیش کار تو اسنپ نمی صرفه اصلا

 2. من راننده اسنپ هستم با این دوریال کرایه چند کیلومتر باید بیام بعد مسافر لغو میکنه.انقدر من نفرین میکنم حق زنو بچمو بنزین بریزم تو ماشین بی خودی تا چند کیلومتر بیام بعد مسافر لغو کنه.لعنت بر پدر مادر کسی که اینکار میکنه.خدا نیامورزه پدرو مادرشو.خیلی زور میگه.

 3. سلام من خودم راننده اسنپ بودم و روز اول کاری که شروع به کار کردم روز دوم لغو شدم علت رو جویا شدم گفتم شما با یه مسافر دو تا سفر داشتی در حالی که من یه مسافرسوار کردم که زیاد به نرم افزار اسنپ تسلط نداشت در حین حرکت سفر رو لغو کرد و دوباره به من گفت درخواست اسنپ میدم و شما من رو انتخاب کن این کار کردم کلا من رو مسدود کردند چون روز اول بود و من هم زیاد از قوانین نمیدونستم و مسول اموزش هم توضیح قابل قبولی نداد من مسدود شدم و این واقعا خیلی بده که اولین اشتباه من منجر به مسدودی من شد لا اقل دوباره من رو به قسمت اموزش دعوت میکردند نه این که من رو مسدود کنند و هیچ کس هم جواب گو نیست هرجا زنگ میزنم میگن دست ما نیست سیستم شما رو لغو کرده اخه یکی نیست بگه این سیستم بی صاحاب که نیست دست شما نباشه و این قصه من بود و واقعا متاسفم از این کارشون.

  1. این مشکل برای من هم پیش اومده که اصلا نمیفهمم چرا این قانون رو گذاشتن!
   نمیشه یعنی هیچ جوره این مشکل رو حل کرد؟!

 4. دوستان همه اظهار نظر کردن و تجربیات فردیشونو گفتن ، اما یک نکته رو نباید فراموش کرد که زمانی که مسافر محترم سفرشو کنسل می کنه اونم زمانی که اون راننده محترم دقیقا در لکیشن مبدا ایستاده کار درستی نیست چرا که اون راننده قطعا زمان پذیرش اون درخواست درخواستهای دیگه رو از دست داده و طبیعتا حداقل ۵ دقیقه وقت گذاشته و به آدرس مبدا خودشو رسونده ، در این مواقع اون راننده خسته صرفا با یک پیام لغو مواجه میشه که اصلا خوشایند نیست ، برای درک این موضوع کافیه فقط خودمونو جای طرف مقابل قرار بدیم ، زیاد سخت نیست

 5. من ده روز راننده اسنپ بودم بعد دیدم که عضویتم لغو شده بعد که با اپراتورای اسنپ که هیچ فرقی با رباط ندارن تماس گرفتم گفتن که من از سیستم شرکت سواستفاده کردن و لغو دایم شدم دلیلشون این بود که من مسافر تکراری سوار کردم..چون فقط در محدوده ی محل خودمون کار میکردم چند بار پیش اومد مسافر تکراری بود..نمیفهمم که اگه این کار خلافه چرا اسنپ پیشنهاد این سرویس و به من میده و وقتی من قبولش میکنم این کارم خلافه..موقع ثبت نام و آموزش هیچ حرفی درمورد قبول سرویس تکراری نزدن..الانم حساب کاربریم غیر فغال شده.

  1. همین کثافت های مثل سما هستند که لغو می کنند
   انقدر احمق هستند نمی فهمند یک نفر با کرایه صلواتی امده کلی راه را.
   احمق های مثل شما صداشان بلنده.
   حساب ان راننده را نمی کنند روری با بی شعورهای مثل شما دردگیر مفت بری هستند.

  2. اسنپ جاسوسی هم میکنه
   من راننده اسنپ بودم و همیشه موقع تماس با مسافر درخواست اسنپ برای دسترسی مستقیم به تماسها رو رد میکردم تا اینکه توی اخرین سرویس اشتباهی درخواستش رو تایید کردم و بعد از چند ساعت عضویت من رو معلق کرد فقط به این دلیل که یه مسافر با شماره من تماس گرفته، بدون هیچ تحقیق یا سوالی.
   البته زشتی کار از نظر من فقط قسمت جاسوسیش هست لطفا اجازه دسترسی به هیچ چیزی رو به اسنپ ندین

 6. باید قدر دان خدمات اسنپ و تپسی و … بود. اینان فرهنگ حمل و نقل را بسیار ارتقا دادند ولی مشکل عمده در اپلیکیشن و طراحی آن هاست. موقعیت مسافر و راننده معمولا دقیق نمایش داده نمی شود و این در اکثر موارد منجر به تخمین نادرست از زمان رسیدن خودرو و کنسل کردن سفر توسط مسافر یا راننده می شود. لازم است اسنپ و … با آموزش به کاربران و صرف هزینه بیشتر ، دقت مکان یابی و به روزنمایی موقعیت هر دو طرف را بهبود دهند. اگر تجربه کار با تپسی را داشته باشید، معمولا موقعیت راننده به سرعت بیشتری به روز می شود ولی در اسنپ جز خروج از اپ یا رفتن به منوها و برگشت به صفحه مپ، عملا راهی برای به روز رسانی موقعیت راننده ندارید. البته موقعیت مکانی هر دو اپ معمولا غیر دقیق و با تاخیر مواجه است.

 7. هر چی باشه از تاکسی های مفت خور خیلی بهتره!
  هنوز یادمون نرفته یه سری تاکسی رو برای مصرف شخصی و برای اینکه بتونن تو طرح برن می خریدن و اینکه اصلا مسافر سوار نمی کردن یا فقط دربست سوار می کردن،از ده تا تاکسی یکیشون سوار میکرد، که همشونم پیره مردای قورقورو و پرو بودن، اژانس رو هم که نگو به هر بحونه کرایه رو دو برابر میگرفتن و هیچ کسم پاسخگو نبود.
  خدا خیرش اسنپ این همه آدم بیکارو گذاشت سرکار
  هم مسافرا کرایه کمتر میدن همه راننده های برای مسافر تو نوبت نمی مونن و کمیسیونم خیلی کم میدن
  مرگ بر تاکسی و آژانس که این قدر دزد و بی ادب و ارازل و بی قانون بودن و هستن

  1. تاکسی زردسرور تمام سیستمهای حمل ونقله هنوزم همه به ناموساشون میگن تاکسی برید…البته اونایی که براشون ناموس مهمه

  2. شما هم خوب مفت خور شدید و با پرداخت 2500تومان فکر کنم هم ماشینو خریدید هم راننده رو ننگ بر اسنپ وتب سی
   اگر فشا اقتصادی هست برای راننده اسنپ هم هست واقعا اسنپ پیش خودش چی فکر کرده این راننده بودن که متأسفانه اسنپ پا گرفت
   وگرنه ایرانی جماعت خوشی زیر دلش میزنه
   همون بهتر که تاکسی سوارشین با گرما وعرق بریزید شما کولر روشن حتی حاضر به چند قدم پیاده رویم ندارید ؟

 8. سلام
  خوشم میاد میاد همه نظرات رو تایید می کنی.
  از اسنپ تاحالا استفاده نکردم ولی با اگه کلا خودکار باشه و پشتیبانیش تخم گندم بدرد نمیخوره همون بهتر که استفاده نکنم اولین چیزی که هر شرکتی رو معتبر می کنه پشتیبانیش و حل مشکلاتشه.

 9. بالاخره خدای تاکسی زردا هم کریمه عقده ای ها روزی ۴۰۰ کیلومتر ماشین برونین تا بستون بشه خیابون ندیده ها تا هی اسنپ اسنپ نکنین….

 10. من 100% عملکرد اسنپ را قبول دارم و در شهر های اهواز، تهران و کرج ازش تاکسی گرفتم، دوستان شایعه پراکنی نکنید، نکند یادتان رفته که تا همین سال 1395 خورشیدی تاکسی های سمند تاکسی زرد رنگ در خیابان های تهران، کرج، اهواز جولان میدادند و دنباله مسافر دربستی بودند
  1397/9/13

 11. این مطلب کاملا کذب محض است، من در مرداد ماه سال 1397 روزانه چهار سفر اسنپ را لغو میکردم و مسدود هم نشدم و کلا اینکار من چهار ماه ادامه داشت یعنی در ماه های مرداد، شهریور، مهر، آبان
  1397/9/12

 12. باتوجه به اینکه هزینه سفر در اسنپ کم هست و راننده ای که مسیری رو طی میکنه تا مسافر رو سوار کنه و این طی کردن مسیر براش هزینه بر هست(وقت و بنزین و استهلاک و …) ، بعد مسافر سفر رو لغو میکنه، شما هم اگرجای اسنپ باشید مسدود میکنید. مگر اینکه اسنپ فکری به حال این موارد کنه و از سود خودش یا مسافر کسر کنه که نمیکنه.

  1. بعد وقتی مسافر چهل دقیقه منتظر هست راننده لغو میکنه ری اکشن جناب اسنپ چیه؟؟؟
   یا وقتی میدونه فاصله زیادی تا مکان مسافر داره چرا اسنپ رو میپذیره
   در ضمن کل بحث مقاله روی موضوع مشتری مداری هست چیزی که توبر رو اوبر کرد وگرنه توهین به شخصیت مسافر که همون تاکسی های قبل میشه

 13. مسافرای عزیزی که فقط به خودتون فکر میکنین راننده رو هم در نظر بگیرین اسنپ در بیشتر زمانهای روز قیمتهایی میده که واقعا ظالمانه اس و هر طور حساب کنی میبینی که فقط به نفع مسافره و به ضرر راننده های بیچاره که مجبورن کار کنن. فقط تو ساعتهای پیک ترافیک قیمتهاشو میبره بالا. بقیه روز خیلی پایینه بعد اینم در نظر بگیرین که خیلی از مسافرا به خصوص خانمها همیشه با 5 تا ده دقیقه تاخیر میان سوار میشن که حتی اگه تاخیر هم منظور کنن که اکثرا نمیکنن بازم نمیصرفه برای راننده چون برای ده دقیقه تاخیر نهایتا 1000 تا 2000 تومن منظور میشه ولی اینجوری درنظر بگیرین که مسافر مثلا 20 دقیقه طول میکشه تا به مقصدش برسونی و بابتش 12 تومن بگیری یا بیشتر حالا ده دقیقه تاخیر میشه تقریبا نصف اون سفر مخصوصا مواقع پیک که کرایه ها بالاس خیلی متضرر میشن راننده ها ولی کسی به این توجه نمیکنه. اینی که میگن راننده اگه کنسل کنه به ضررشه شاید تو درخواست ها کمتر براش درخواست بیاد ولی امتیاز منفی ثبت نمیشه من خودم تو اسنپ هر وقت میبینم مسافر دوره یا دیر میاد پایین کنسل میکنم یه وقت میشه در روز بالای 10 بار کنسل میکنم هیچ مشکلی هم پیش نیومده برام چون تا بخوام منتظر پشتیبانی اسنپ بشم یا مسافر رو در جریان بزارم که دلیل دیر اومدن من چیه کلی وقتم تلف میشه . ضمنا تپ سی اگه در روز بیشتر از یه کنسلی داشته باشی از راننده 2000 تومن کم میکنه که واقعا ظلمه همچنین تپ سی تو طرح ترافیک کمیسیون میگیره که اصلا معنی نداره مگه راننده بیچاره روزی 20-30 تومن پول طرح ترافیک نمیده برا چی ازش کمیسیون کم میکنین؟ بازم تو این مورد دم اسنپ گرم. البته هر دوشون نامردن چون تا اسنپ قیمتارو میاره پایین تپ سی هم زود میاره پایین که این رقابت مسخره پدر راننده های بیچاره رو در اورده. اخه کجاش عدالته که مثلا از توپخونه تا تهرانپارس رو ببری 10500 تومن یا از میدان فردوسی تا تجریش 11 تومن لوازم ماشین 3 برابر شده خرج زندگی 3 برابر شده بعد قیمتا نسبت به قبل وحشتناک پایین اومده درسته میخوان هوای مشتری رو داشته باشن ولی اون راننده ای که بار اصلی کار اسنپ رو دوششه چرا باید متضرر بشه شما میخواین رقابت کنین از جیب خودتون هزینه کنین نه از جیب راننده های زحمتکش. صبح تا شب خودتو بکشی 200 تا 250 صافی دربیاد ازش. رانندگی کار فوق العاده سختیه هر کی تونست 12 ساعت پشت سرهم پشت فرمون نشست متوجه میشه چه کار مشکلیه. بعد اسنپ و تپ سی میان به راحتی حق راننده های بنده خدا رو ضایع میکنن خدا وکیلی انصاف نیست.تازه بعضی از اوقات با یه مسافرای عتیقه ای برمیخوری که انگار راننده رو با ماشینش خریدن فکر میکنن راننده برده زر خریدشونه البته ادمای با شخصیت تعدادشون بیشتره. مشکل زیاده ولی کو گوش شنوا اصلا پشتیبانی تو اسنپ بی معنیه دقیقا رو هواس من چند بار شده با مسافرای بی ادب جرو بحثم شده به پشتیبانی گزارش دادم ولی امان از توجه هیچ کس نگفت حالت چطوره.

  1. واقعا به جا بود ولی شما دارید کرایه تهران حساب میکنید تو شهرستان کرایه ها خیلی ظالمانه کمه من راننده اسنپ طولانی‌ترین مسیر که بهم بدن رفت و برگشت و مسیر ودوم و توقف حدود15دقیقه که سر هم میانگین حدود 45دقیقه بشه میشه10000تومن آیا ظلم نیست کرایه ها معمولا 1500تا3500هستش این یعنی چی از صبح تا عصر بدوی نهایتا100تا120میشه که مبلغ30تومن فقط سوخته صافی بدون استهلاک چیزی بین70تا90میشه به شرطی که12ساعت رانندگی کنی

  2. دمت گرم ..من سه بار مسافر تکراری بردم اکانتمو مسدود دائم کردن حالا باید چکار کنم دیگه مسافر هم نیست بریم مسافر کشی ازاد یا اژانس نیست دیگه الان تکلیف منو زنو بچم چیه تو این گرونی که خرج چهار برابر شده دوستان عزیز واقعا اسنپ کوچکترین ارزشی برا راننده قاعل نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن