تکنولوژی

اپل جزئیات آیفون 8 را لو داد

ماه سپتامبر جاری، آیفون بعدی قرار است با طراحی بدون حاشیه(bezel-free) معرفی شود و این قابلیتی است که تقریبا هیچ شکی در آن نداریم. اما حالا شرکت اپل، غول کوپرتینو با معرفی نسخه‌ای ابتدایی از سیستم عاملی مخصوص اسپیکر هوشمند آینده خود به نام HomePode ، به صورت تصادفی اطلاعات جالبی پیرامون آیفون 8 در اختیار ما می‌گذارد. لو رفتن اطلاعات مرتبط با محصولات آینده، هیچ وقت برای اپل خوشایند نبوده و تیم کوک هم حالا باید بسیار عصبانی باشد.

استیو اسمیت که برنامه نویس است با تجزیه و تحلیل اطلاعات منتشر شده این برنامه، در اکانت توییتر خود اعلام کرده است که آیفون 8 به احتمال زیاد یک گوشی با صفحه all-screen خواهد بود، به این معنی که در قسمت جلوی دستگاه تنها فضای بسیار کمی برای قرارگیری دوربین و سنسورها در نظر گرفته شده و بقیه فضای جلویی، به صفحه نمایش اختصاص دارد.

با بررسی جزئیات دریافت شده از نرم افزار هوم پاد، قابلیت جدیدی برای آیفون از جمله BiometricKit نیز کشف شده است که برای  سیستم تشخیص چهره مخصوص باز کردن قفل گوشی با کار می‌آید و نشان می‌دهد که آیفون جدید علاه بر سنسور اثر انگشت، به قابلیت امنیتی جدید دیگری نیز مجهز خواهد بود.

نرم افزار جدید همچنین نشان می‌دهد که دو قسمت جدید دستگاه تحت عنوان PearlID و FaceID نیز از سیستم تشخیص چهره برای شناسایی چهره کاربر در شرایط نوری مختلف استفاده می‌کنند. این سنسورها وظایف جدیدی مرتبط با دوربین جلویی آیفون 8 را به عهده خواهند داشت.

 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.