تکنولوژی

ایلان ماسک کشتی خودران تولید می‌کند

ایلان ماسک با ارسال پیامی در توییتر و در واکنش به تولید یک کشتی خودران تا سال ۲۰۲۰ از ساخت اولین کشتی خودران جهان توسط شرکت اسپیس ایکس متعلق به خود خبر داد.

به گزارش مهر، این کشتی کوچک که برای مسیریابی نیازی به دخالت انسان ها ندارد، قابلیت حرکت در دریاها و اقیانوس ها را دارد و توسط شرکت اسپیس ایکس که ماسک مدیریت آن را بر عهده دارد کشتی پهپادی فضاپیمای خودکار نام گرفته است.

کشتی یاد شده برای جمع آوری قطعات قابل بازیافت و قابل استفاده مجدد سفینه فضایی ساخت اسپیس ایکس که به تازگی به فضا پرتاب شده، آماده و تجهیز شده است. در واقع راکت پرتاب شده اسپیس ایکس به فضا در زمان بازگشت بر روی این کشتی فرود می آید.

ابعاد کشتی یاد شده ۹۱.۵ متر در ۳۰ متر است و بال های متصل به آن در صورت باز شدن عرض این کشتی را به ۵۱ متر افزایش می دهند. کشتی یاد شده تا زمان بازگشت راکت اسپیس ایکس به زمین توسط خدمه انسانی هدایت می شوند، اما پس از آن هدایتش به طور خودکار صورت می گیرد.

قرار است اولین کشتی کاملا خودکار جهان که تنها برای حمل و نقل بار در جهان توسط نروژی های ساخته می شود، از جی پی اس، رادار، دوربین و حسگرهای متعدد برای مسیریابی استفاده کند. میزان آلایندگی این کشتی صفر خواهد بود و قادر به حمل ۱۰۰ کانتینر کود خواهد بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا