تکنولوژی

نامگذاری عجیب سامسونگ

سال گذشته به دلیل انتشار گزارش‌های متعدد مبنی بر آتش گرفتن گوشی گلکسی نوت 7، سال چندان خوبی برای سامسونگ نبود. این شرکت اما ظاهرا هنوز معتقد است درخواست زیادی در بازار حتی برای نسخه‌های تعمیر شده این گوشی وجود دارد. این مدل‌ ریفربیشد، در حقیقت نسخه تعمیر شده گوشی‌هایی هستند که با احتمال انفجار به شرکت بازگردانده شدند و قرار است تا ماه آینده همراه با نام عجیب جدیدی عرضه شوند.

طبق گفته این منبع ناشناس به وال استریت ژورنال سامسونگ ظاهرا نام این نسخه را Galaxy Note 7 FE (FE احتمالا مختصر شده عبارت “Fandom Edition” یا نسخه طرفداران( گذاشته و قرار است تا هفتم جولای امسال عرضه شود. طبق گزارش‌ها، این نسخه‌های ریفربیشد، در حقیقت همان دستگاه‌های برگشت خورده به شرکت سامسونگ هستند و شامل قطعات جدیدی هستند که احتمال آتش گرفتن آنها را منتفی می‌کند.

سپتامبر سال گذشته، بعد از انتشار خبرهای متعدد مبنی بر آتش گرفتن دستگاه‌های نوت 7، توانست 3 میلیون دستگاه را باز پس بگیرد. سامسونگ تقریبا 93 درصد از این مدل دستگاه را در آمریکا، از مشتریان بازپس گرفت و برای 7 درصد باقی مانده نیز، به روزرسانی‌هایی منتشر کرد که از شارژ مجدد گوشی نوت 7 جلوگیری می‌کرد. در کل، این خرابکاری برای سامسونگ هزینه‌های سنگینی در پی داشت.

طبق گزارش وال استریت، نسخه‌های نوت 7 اف ای، فعلا فقط قرار است در کره جنوبی عرضه شوند اما بعید نیست به زودی برای دیگر کشورها نیز عرضه شود. در کل، بسیاری معتقدند که حتی اگر سامسونگ امنیت نسخه‌های جدید نوت 7 را دوباره احیا کند، بعید است که بتواند با محصول شکست خورده سال گذشته، به جایی برسد.

مطلب مرتبط: همه مطالب نوت 7 را از اینجا بخوانید

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.