تکنولوژی

کفش‌های جدید آدیداس با تکنولوژی چاپ سه‌بعدی

آدیداس با استفاده از تکنولوژی چاپگرهای سه‌بعدی، کفش‌های ورزشی فوق پیشرفته تولید کرده است.

کمپانی آدیداس از کفش‌ ورزشی جدید خود با نام Futurecraft 4D  که با استفاده از پرینترهای سه‌بعدی تولید شده، رونمایی کرد. ساخت این کفش با همکاری شرکت کربن (Carbon) که در سیلیکون ولی و در زمینه خلق محصولات نوآورانه فعالیت می‌کند، به انجام رسید.

شرکت آدیداس در اکتبر 2015 اعلام کرد که قصد تولید کفش‌های ورزشی با لایه میانی تولید شده توسط پرینترهای سه‌بعدی و بر پایه اسکن کف پای مشتریان را دارد.4D Futurecraft اولین محصول تولید شده شرکت آدیداس با استفاده از این تکنولوژی محسوب می‌شود.

آدیداس در مراسم رونمایی از این کفش اعلام کرد که لایه میانی این کفش بر پایه 17 سال اطلاعات به‌دست آمده در زمینه کفش‌های ورزشی خلق شده است و با بهره‌گیری از تکنولوژی “سنتز نوری دیجیتال” تولید شده است. سنتز نوری دیجیتال به یک سری مراحل فوق پیشرفته گفته می‌شود که با استفاده از پردازش دیجیتالی نور و صمغ مایع عمل می‌کند(تصویر پایین).

 

“اریک لیدتک” عضو هیئت اجرایی کمپانی آدیداس در رابطه با این تکنولوژی می‌گوید: ” با استفاده از تکنولوژی سنتز نوری دیجیتال، می‌توان بسیاری از محدودیت‌های گذشته را پشت سر گذاشت و در عرصه‌ی جدیدی از طراحی و تولید خلاقانه قدم گذاشت.

در حال حاضرف آدیداس قصد دارد 300 جفت از این کفش را در آپریل 2017 به دوستان و آشنایان عرضه کند و در پاییز و زمستان امسال هم 500 جفت دیگر را به نمایندگی‌های محصولات آدیداس در بازار تحویل خواهد داد.

با اینکه4D  Futurecraft به تعداد محدود تولید می‌شود، اما آدیداس قصد دارد حدود 10 هزار جفت از این کفش را تا پایان 2018 به بازار عرضه کند، بنابراین بهتر است امیدوار باشید که شما هم یکی از خریداران این محصول در آینده باشید.

منبع : آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.