تکنولوژی

مقایسه سرعت دو گوشی آیفون 7 و گلکسی اس 8

در حال حاضر دو بازیکن اصلی یا بهتر بگوییم پرچمدار بازار گوشی‌های هوشمند، گلکسی اس 8 و آیفون 7 پلاس هستند و مقایسه این دو محصول، کار چندان عجیبی نیست. به تازگی فیلم جدیدی در یوتیوب به اشتراک گذاشته شده، هر دو دستگاه در شرایط مشابه و درست هم زمان باهم مورد مقایسه قرار می‌گیرند و به هرکدام نمره داده می‌شود. در این فیلم در هر کدام از گوشی‌ها، برنامه‌های مشابهی اجرا می‌شود و شیوه اجرا شدن برنامه‌ها در دو دستگاه با هم مقایسه می‌شود.

طبق این آزمایش، برنامه‌های انتخاب شده در هر دو دستگاه طی مدت زمان تقریبا مشابهی اجرا شدند ولی برنامه‌های اندکی نیز بودند که در آن گلکسی اس 8 از آیفون 7 پلاس عقب افتاد. برنامه‌ای مانند Adob Photoshop در گلکسی اس 8 با اختلاف کمی در آیفون 7 سریع‌تر اجرا شد. اما سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که آیا این مدت زمان، مربوط به عملکرد و سرعت پردازش دستگاه‌ها می‌شود یا به میزان تطبیق برنامه در سیستم عامل اندروید. این آزمایش در شرایط مختلف تکرار شد و هر بار آیفون 7 با اختلاف نه چندان زیادی سریع‌تر برنامه را اجرا کرد.

در مجموع، آزمایش این دو دستگاه نتایج تقریبا یکسانی داشت و هر دو دستگاه در کاربردهای روزمره، سرعت یکسانی داشتند. قطعا به زودی مقایسه دیگر قسمت‌های این دو دستگاه برتر کنونی دنیای گوشی‌های هوشمند منتشر خواهد شد، مانند مقایسه دوربین ها یا عمر باتری دستگاه که به محض انتشار در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن