تکنولوژی

دستیار گوگل برای اندرویدی‌ها عرضه می‌شود

کاربران گوشی‌های اندرویدی که نسخه‌های جدید این سیستم عامل یعنی اندروید مارشملو و نوگت را به روی گوشی خود نصب دارند، می‌توانند از این به بعد از دستیار هوشمند گوگل استفاده کنند. تا قبل از این، دستیار هوشمند گوگل فقط به روی گوشی‌های پیکسل، اسپیکر‌های هوشمندGoogle Home  و برنامه پیغام رسانی الو قابل دسترسی بود.

شرکت گوگل اعلام کرد که این هفته آپدیت جدیدی سرویس Google Pay را برای دستگاه‌های اندروید مارشمالو و نوگت عرضه خواهد کرد که دستیار هوشمند گوکل نیز از قابلیت‌های جدید این به‌روز رسانی است که البته گوشی هوشمند کاربر برای دانلود و نصب این آپدیت، باید حداقل رم 1.5 گیگابایت و صفحه نمایش 720p داشته باشد. طبق اعلام شرکت گوگل، این آپدیت ابتدا در آمریکا و بعد انگلستان، استرالیا و کانادا برای کاربران انگلیسی زبان عرضه خواهد شد و بعد از آن در اختیار کاربران آلمانی قرار خواهد گرفت. پشتیبانی از تعداد زبان‌های بیشتر نیز تا آخر امسال به این قابلیت افزوده خواهد شد.

در کنار انتشار این خبر، شرکت ال جی نیز از آخرین محصول خود پرده برداری کرد که ظاهرا اولین گوشی هوشمندی است(غیر از گوشی شرکت گوگل) که همراه با دستیار هوشمند گوگل به بازار معرفی می‌شود. شکی نیست که تا چند وقت دیگر این قابلیت در گوشی‌های بسیاری به صورت پیش‌فرض قرار خواهد گرفت و کاربران بسیاری قادر خواهند بود تا این دستیار هوشمند را بدون پرداخت هزینه اضافی در اختیار داشته باشند.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا