تکنولوژی

رکورد ارزش سهام اپل شکست

روزهای خوب سهام اپل با خبر خرید گسترده سهام از طرف یکی از پولسازترین هلدینگ‌های جهان یعنی Berkshire Hathaway حالا به روزهای بهتری هم تبدیل شده است. 

برکشایر هتوی خود یکی از با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان است که مدیرعامل آن وارن بافت میلیاردر مشهور است. این شرکت چند ملیتی به گفته بورس آمریکا میزان سهام خود را طی سه ماه گذشته در اپل سه برابر کرده است. 

وارن بافت قبلا در مصاحبه‌های خود نسبت به سهام اپل با بدبینی صحبت کرده بود. این میلیاردر مشهور همچنین زمانی هم گفته بود که چندان علاقه‌ای به سهام شرکتهای  شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک ندارد چراکه نمی‌تواند پیش بینی کند وضعیت آنها در آینده چگونه خواهد بود.

برکشایر هتوی در طی چهار ماه پایانی سال ۲۰۱۶ میزان سهام اپل خود را از ۱۵.۲ میلیون سهم به ۵۷.۴ میلیون سهم رسانده است. حالا ارزش سهام برکشایر هتوی از حدود ۱.۷ میلیارد دلار به ۶.۶۴ میلیارد دلار در ماه دسامبر ۲۰۱۶رسید.

قیمت سهام اپل امروز به ازای هر سهم ۱۳۵ دلار است که به این ترتیب ارزش سهام برکشایر هتوی در اپل هم اکنون ۷.۷۴ میلیارد دلار است. 

برکشایر هتوی در مقابل افزایش سهام خود در اپل میزان سهام خود در شرکت ورایزون را از ۱۵ میلیون سهم به ۹۲۸ سهم کاهش داد. این شرکت همچنین ۸۹ درصد از سهام خود در وال‌مارت را هم فروخته و همزمان میزان سهام خود در شرکت هواپیمایی دلتا را از ۶.۳ میلیون سهم به ۶۰ میلیون سهم رسانده است. 

وارن بافت در سال ۲۰۱۱ گفته بود که تعداد کمی از سهام اپل را در اختیار داشته و در آینده هم چنین خواهد کرد. دلیل این موضوع به گفته آقای بافت این بود که پیش بینی وضعیت اپل در درازمدت سخت است. 

اپل برای نخستین بار روز گذشته قیمت ۱۳۴ دلار را به ازای هر سهم خود دید که بالاترین قیمت سهام برای این شرکت است. 

منبع : آي تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.