تکنولوژی

instant tethering؛ قابلیت جدید اندروید

سیستم اشتراک‌ گذاری اینترنت اندروید با نام Instant Tethering که ماه گذشته مورد آزمایش قرار گرفته بود، به شکل اتوماتیک و یکپارچه اینترنت سیم‌کارت گوشی را از طریق وای‌فای به اشتراک می‌گذارد. این ویژگی قرار است به صورت سراسری در اختیار کاربران قرار بگیرد اما در حال حاضر تنها در اختیار گوشی‌های پیکسل و دستگاه‌های جدید نکسوس قرار گرفته است. این ویژگی بیشتر مناسب افرادی است که دو یا چند دستگاه اندرویدی دارند و فقط یکی از آن دستگاه‌ها اینترنت دارد، در این صورت به راحتی و بدون نیاز به وارد کردن رمز می‌توانند اینترنت یک دستگاه را برای دیگر دستگاه‌ها به اشتراک بگذارند. 

طبق گزارش اخیر گوگل، گوشی‌های مدل پیکسل، پیکسل XL، نکسوس 6, نکسوس5X و نکسوس 6P قادرند با استفاده از این ویژگی به عنوان میزبان، اینترنت خود را برای سایر دستگاه‌ها به اشتراک بگذارند. این دستگاه‌ها به علاوه‌ی پیکسل C و نکسوس 9 به زودی می‌توانند از اینترنت به اشتراک گذاشته شده و بدون استفاده از پسوورد به راحتی استفاده کنند.

بقیه دستگاه‌ها نیز باید حداقل از اندروید 6.0 استفاده کنند و البته دستگاه‌های میزبان ملزم به استفاده از اندروید 7.1.1 یا بالاتر خواهند بود و نکته مهم اینکه هردو دستگاه بایستی وارد یک اکانت گوگل مشترک شوند. برای این کار استفاده از گوگل پلی سرویس 10.2.98 یا بالاتر ضروری خواهد بود.

برای استفاده از این ویژگی، کاربران ابتدا با ورود به بخش تنظیمات– گوگل– Instant Tethering و با فعال سازی گزینه “ایجاد اتصال داده‌ها” می‌توانند به عنوان میزبان کار خود را آغاز کنند و دیگر دستگاه‌ها با زدن گزینه “دریافت اتصال داده‌ها” می‌توانند از اینترنت به اشتراک گذاشته شده استفاده کنند. در ضمن بلوتوث و وای‌فای در حین استفاده از این ویژگی باید فعال باشند.

از آنجایی که برخی تبلت‌ها قادر به اتصال به اینترنت از طریق سیم‌کارت نیستند، در صورت وجود دستگاه‌های میزبان در نزدیکی آنها، گزینه “WiFi Hotspot Available” برای آنها ظاهر خواهد شد و با زدن گزینه اتصال، و با ورود به بخش Instant Tethering در تنظیمات تبلت، می‌توانند وارد پروسه استفاده ازاینترنت دستگاه‌های میزبانان بشوند.

از آنجایی که این ویژگی حجم بالایی از باتری را مصرف می‌کند، در صورت استفاده نکردن از این ویژگی تا ده دقیقه، دستگاه اشتراک گذاری اینترنت را به طور اتوماتیک غیر فعال خواهد کرد. در حال حاضر دستگاه‌های پیکسل و نکسوس می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند. هنوز مشخص نیست که بهره‌مندی از این ویژگی مانند WiFi Assistant محدود خواهد بود یا قرار است به صورت گسترده و همگانی در اسمارت‌فون‌های اندرویدی مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا