تکنولوژی

توضیح اپل درباره مشکل باتری آیفون

یکی از نمایندگان شرکت اپل در گفت‌وگویی با سازمان دیده‌بان مصرف‌کنندگان در پکن، درباره مشکلات باتری‌های دستگاه آیفون صحبت کرد.

طبق گزارش‌ها، این مشکل که مربوط به گوشی 6s می‌شود، باعث شده است که گوشی مدام خاموش شود و بعد از روشن‌شدن، فقط 30 درصد شارژ نگه دارد. این مشکل به طور گسترده‌ای توسط کاربران آیفون مطرح شد تا آنجا که دولت چین نیز به این مشکل مستقیما اشاره کرد.

مرتبط :

آیا اپل باتری آیفون 6s  شما را تعویض می‌کند؟

باگ شارژ ۳۰ درصد آیفون 

شرکت اپل در این گفت‌وگو با انجمن حقوق مصرف‌کنندگان کشور چین ( CCA) اعلام کرد که این مشکل به هیچ عنوان خطرناک نیست و با جایگزین‌کردن یک باتری جدید برطرف می‌شود. شرکت اپل همچنین عنوان کرد که این شرکت در تلاش است تا در کمترین زمان ممکن علت به وجود آمدن مشکل را بررسی و آن را رفع کند.

اپل اشاره کرد که این مشکل مربوط به یک سری از گوشی‌های 6S می‌شود که در ماه سپتامبر سال 2015 تولید شده‌اند.

هنوز مشخص نیست که این مشکل چرا تا این میزان در کشور چین پراهمیت جلوه داده شده است، اما طبق تجربه‌های گذشته مشخص است که دولت چین دل چندان خوشی از شرکت های خارجی ندارد.

 اپل قبلا نیز درباره بسته شدن iBook Store و iTunes Movie با مقامات کشور چین رودررو شده بود و علاوه بر این، نام این شرکت نیز از لیست “مراجع خرید اینترنتی قابل اطمینان”،  توسط دولت چین حذف شده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا