تکنولوژی

اشتراک موقعیت مکانی زنده کاربران در واتس‌اپ

اکانت توییتری که مختص اطلاع رسانی در خصوص ورژن بتای اپلیکیشن واتس آپ است، در توییت خود از ویژگی‌هایی نام برده که ظاهرا به زودی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اکانت WABetaInfo@ در این پست اسکرین‌شات‌هایی از این ویژگی نوظهور برای ورژن 2.12.3.28 سیستم عامل iOS و در ورژن 2.16.399 اندروید قرار داد. با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند موقعیت مکانی خود را در چت‌های گروهی به اشتراک بگذارند.

 این ویژگی بصورت پیش فرض غیر فعال است اما در صورتی که این اسکرین‌شات‌ها صحت داشته باشند، می‌تواند راهی جایگزین برای اشتراک موقعیت مکانی زنده کاربران در سیستم عامل اندروید و iOS باشد. با توجه به اینکه اکثر کاربران از واتس‌آپ در سراسر دنیا استفاده می‌کنند، در صورتی که هر دو کاربر از سیستم عامل iOS استفاده نمی‌کنید، امکان اشتراک گذاری دائمی موقعیت مکانی با شخصی که قرار است او را تا یکی دو ساعت دیگر ملاقات کنید، بسیار ساده‌تر خواهد شد.

کاربران iOS سالهاست از این ویژگی در برنامه iMessage بهره می‌برند، البته ممکن است کمی تفاوت داشته باشند. در برنامه iMesage، کاربران می‌توانند در خواست موقعیت مکانی را به کاربر دیگر ارسال کرده یا موقعیت مکانی خود را با او به اشتراک بگذارند.  موقعیت مکانی می‌تواند در این برنامه بصورت موقتی یا دائمی با دیگر کاربران به اشتراک گذاشته شود.

اگر واتس‌آپ می‌خواهد یکی دو قدم از رقیب خود یعنی سیستم پیام رسانی در iOS جلوتر بیافتد، می‌بایست ویژگی جدید اپل که احتمال می‌رود تماس تصویری گروهی را به اپلیکیشن FaceTime اضافه کند را هرچه زودتر و قبل از اپل در اپلیکیشن واتس‌آپ اجرا کند.

 

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن