تکنولوژی

انتظارات از نمایشگاه CES 2017

به بررسی نمایشگاه CES 2017 خوش آمدید. ما در این مطلب تصمیم داریم تا شما را با آنچه روز چهارشنبه در لاس وگاس اتفاق می‌افتد آشنا کنیم. نمایشگاه امسال CES در چند عنوان کلیدی خلاصه می‌شود: 4K، AI، VR، 5G وHi Res Audio. امسال هم مانند سال‌های گذشته ما این نمایشگاه را از نزدیک پوشش رسانه‌ای می‌دهیم و امیدواریم شما هم همراه ما باشید. در CES امسال باید انتظار انقلابی عظیم در عرصه موسیقی دیجیتال درسال 2017 را داشته باشیم. در ادامه سری میزنیم به پیش‌بینی‌ها از مهمترین نمایشگاه تکنولوژی دنیا.

 

Alexa!

امسال باید منتظر شنیدن مکرر نام Alexa باشید. مطمئنان Google Home در حال رقابت جدی با این دستیار صوتی است، اما سیستم Alexa شرکت آمازون قابلیت بکارگیری در تمامی محصولات را دارد. کاربران به زودی می‌‌توانند سیستم سرویس بهداشتی خود را از طریق دستورات صوتی فعال کنند! باور کنید. اگر بدانید که قرار است چه کارهایی را از طریق سیستم دستورات صوتی کنترل کنید، حتما شگفت زده خواهید شد.

 

VR و AR

“واقعیت مجازی” و “واقعیت افزوده” در نمایشگاه CES 2016، سال بزرگی را آغاز کردند، بنابراین باید خبرهای زیادی از سمت هدستهای واقعیت مجازی و آسان‌تر کردن وظایفمان در نمایشگاه امسال به گوشمان برسد. حتما برخی افراد از شنیدن آنها هیجان زده خواهند شد در حالی که بعضی از افراد کمی سخت تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. چه کسی می‌تواند نظر مخالفان را جذب کند؟ این سؤالی است که به زودی پاسخ آن را خواهیم یافت. باید منتظر قطعه ویدیوهای منتشر شده از افراد در انواع پوشش‌های عجیب و مجهز به VR باشیم. بله آنها لباس‌های مردم در آینده خواهند بود.

 

اینترنت 5G

4G را فراموش کنید، چون شرکت‌های خدمات موبایلی در حال حرکت به سمت 5G هستند و معتقدیم که شاهد خودنمایی اولین دستگاه‌های مجهز به سیستم 5G در نمایشگاه بزرگ امسال خواهیم بود. البته بیشتر موارد در این زمینه در کنگره جهانی موبایل در ماه فبریه امسال رونمایی خواهند شد اما حداقل جرعه‌ی کوچکی از این تکنولوژی را  در CES امسال خواهیم چشید, و احتمالا با سر و صداهایی در دنیای موبایل‌ها همراه خواهد بود.

 

فراتر از تلویزیون‌های 4K UHD

فکر نمی‌کردید که بحث را بدون اشاره به نمایشگرها به اتمام برسانیم، مگه نه؟ هیچ یک از تکنولوژی‌های حاضر در مرکز نمایشگاه‌های امسال در لاس وگاس به اندازه تکنولوژی‌های نمایشگرها خبرساز و با اهمیت نیستند. امسال تکنولوژی‌های جدیدی در زمینه نمایشگرها را در نمایشگاه امسال خواهید دید.

مطمئنا امسال تنها سال 4K نخواهد بود چون قبلا آن را دیده‌ایم. داریم درباره‌ی یک نوآوری و پیشرفت واقعی در زمینه نمایشگرها صحبت می‌کنیم که درآینده نچندان دور، در نمایشگرهای کامپیوترها و اسمارت‌فون‌ها ظاهر خواهند شد و شما را شگفت زده می‌کنند.

خب این هم از پیش‌نمایش نمایشگاه CES امسال در روز چهارشنبه. با ما همراه باشید تا با خبرنگاران آی‌تی‌ایران که برای پوشش اخبار نمایشگاه امسال اعزام شده‌اند، آخرین و جالبترین تکنولوژی‌های کشف شده را در اختیارتان قرار دهیم. به زودی همدیگر را در نمایشگاه می‌بینیم.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا