تکنولوژی

سامسونگ: نوت7های باقی مانده را غیرفعال می‌کنیم

سامسونگ روز جمعه اعلام کرد که به زودی تمام گوشی‌های گلکسی نوت 7 باقی مانده در بازار آمریکا، از کار می‌افتند. سامسونگ قصد دارد تا با این شیوه کاربرانی که هنوز از این گوشی‌ها استفاده می‌کنند را مجبور کند که دستگاه‌های خود را تحویل دهند.

این غول وسایل الکتریک کره‌ایی که بی‌شک بزرگ‌ترین سازنده‌های گوشی‌های همراه دنیا است، بعد از انتشار چندین گزارش آتش گرفتن گوشی های Galaxy Note 7 از ابتدای سال، طرح فراخوانی اعلام کرد و از کاربرانی که این گوشی‌ها را خریداری کردند خواست دستگاه‌های خود را پس دهند و یا با دستگاه دیگری تعویض کنند. این شرکت اعلام کرده است که 93 درصد از دستگاه‌های Galaxy Note 7 فروخته شده در کشور آمریکا، بعد از انتشار این فراخوان به کارخانه بازگردانده شده‌اند. اما هنوز دستگاه‌هایی هستند که بازگردانده نشده‌اند و سامسونگ قرار است با انتشار نسخه‌ایی از به روز رسانی به شیوه Over-the-Air از شارژ شدن مجدد باتری این دستگاه‌ها جلوگیری کند.

 بیانیه سامسونگ

“برای ایجاد مشارکت بیشتر مشتریان در تاریخ 19 دسامبر نرم افزاری منتشر خواهد شد که مانع از شارژ شدن گوشی‌های Galaxy Note 7 در آمریکا خواهد شد و تمام قابلیت‌های این دستگاه به عنوان یه گوشی همراه از بین خواهد رفت.”

سامسونگ 1.9 میلیون از این دستگاه را بعد از معرفی به بازار فروخت و بعد از انتشار شکایات متعدد از مشتریان مبنی بر آتش گرفتن باتری‌های لیتیومی این دستگاه هنگام شارژ تلاش کرد تا با معرفی طرح‌های مختلف از مشتریان بخواهد این گوشی‌ها را پس دهند. همه این 1.9 میلیون دستگاه فقط در آمریکا فروخته شده بودند و مقامات ایالات متحده نیز ورود این گوشی را به داخل تمام خطوط هوایی این کشور ممنوع کردند. سامسونگ در بیانیه خود اعلام کرد:

“از آنجا که این دستگاه‌ها ممکن است ایجاد خطر کند، از تمام مشتریانی که این دستگاه‌ها را خریداری کرده‌اند می‌خواهیم گوشی‌های خود را خاموش کنند و به فروشگاهی که دستگاه را از آنجا خریداری کرده‌اند مراجعه کرده و از یکی از طرح‌های تعویض گوشی و یا بازپس گیری وجه پرداختی خود استفاده کنند”.

Verizon یکی از اپراتورهای آمریکایی اعلام کرده که در این طرح انتشار آپدیت شرکت سامسونگ همکاری نخواهد کرد زیرا این طرح برای افرادی که به‌جز گوشی نوت 7 دستگاه دیگری ندارند ممکن است ایجاد خطر مضاعف کند. ورایزون در بیانیه‌ایی اعلام کرد: ” نداشتن امکان تماس با افراد خانواده و یا مکالمات اورژانسی می‌تواند خود به نوعی برای کاربران ایجاد خطر کند”.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.