تکنولوژی

مدیر MTN حدود ۸.۸ میلیون دلار از سهامش را فروخت

“Phuthuma  Nhleko” مدیر عامل شرکت “MTN” ، در حالی خود را آماده رفتن از بزرگترین شرکت ارائه دهنده خدمات بی سیم در قاره آفریقا می‌کند که بخشی از سهام این شرکت را با مبلغ 8.8 میلیون دلار به فروش رسانده است. او به زودی جای خود را به مدیر ارشد اجرایی جدید ام تی ان یعنی “Rob Shutter” خواهد داد.

این شرکت آفریقایی در روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد “Nhelko” ، پس از روی کار آمدن مدیر عامل جدید (Shuter) که در حال حاضر در شرکت “Vodafone” در حال فعالیت است، به سمت قبلی خود یعنی مدیر غیر اجرایی باز خواهد گشت.

آقای  “Nhelko” قبلا جای  “Dabengwa” مدیر پیشین را گرفته بود  که در جریان جریمه 5.2 میلیارد دلاری این شرکت توسط دولت نیجریه مجبور به استعفا شده بود. او با برگزاری مذاکراتی بین مقامات دو کشور، موفق شد جریمه را به 1 میلیارد دلار کاهش دهد،  سپس “Shuter” را به عنوان جانشین خود استخدام کرد.  پس از تقریبا 9 سال انجام وظیفه در سمت مدیر عامل تا سال 2011، او موفق شد شرکت “MTN” را از یک شرکت ارائه دهنده خدمات بی سیم به یکی از غول‌های ارتباطات از راه دور دنیا تبدیل کند و در حال حاضر در 22 کشور حضور دارد و خدمات ارایه می‌دهد.

طبق گزارش‌های سالانه این شرکت، “Nhelko” در حدود ۱.۸  میلیون واحد از  سهام این شرکت را با قیمت هر واحد 113.86  رند ( حدودا  ۸ دلار )  به فروش رساند.  او تا پایان 2015 ، دو  میلیون واحد از سهام این شرکت را در اختیار داشت.

قیمت هر واحد از سهام این شرکت با ۶ دهم درصد سقوط به ۱۱۳.۲۰ رند رسیده که سقوط سالانه ارزش سهام شرکت را به ۱۵ درصد می‌رساند. ارزش کلی شرکت هم اکنون ۲۱۷ میلیارد رند برابر با به ۱۵ میلیارد و ۳۸۹ میلیون  دلار است.

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن