تکنولوژی

چه امکانات جدیدی اسنپ و TAP30 را جذاب‌تر می‌کند؟

نام نویسنده: علی پرند

گرفتن تاکسی با موبایل تجربه جدیدی است که امروز به لطف دو سرویس اسنپ ( قبلا تاکسی یاب )  و Tap30 در ایران هم فراهم شده است. سفری که کیفیت خدمات در آن توسط یک شرکت کنترل می‌شود و از طرفی فرآیند گرفتن تاکسی و پرداخت هزینه آن توسط مسافران بسیار ساده سازی شده است. نکته مهمتر اینکه این سفرها هم اکنون بسیار ارزان‌تر از سفر با اژانس یا حتی گرفتن دربست با تاکسی‌ها و مسافرکش‌های خیابانی است.  هر چند این تجربه جدید با استقبال کاربران روبه رو شده اما هنوز ایده‌های جدید زیادی می‌تواند روی این سرویس قرار گیرد تا آن را جذاب‌تر هم بکند. برخی از این ایده‌ها را در زیر لیست کرده‌ایم: 

 

دو مقصدی 

در حال حاضر از روی اپلیکیشن موبایل هر دو سرویس فعال در ایران فقط می‌توان یک مقصد در نظر گرفت. چون هر دو سرویس اسنپ و تپ‌۳۰ از گوگل مپ استفاده می‌کنند می‌توان تصور کرد که این محدودیت به خود گوگل مپ مربوط می‌شده اما الان خود گوگل مپ هم دو مقصدی را به سرویس خود اضافه کرده است. تجربه ما نشان می‌دهد که در حال حاضر اگر قصد رفتن به دو مقصد با اسنپ و TAP30 را داشته باشید راننده ابتدا شمارا به مقصد اول می‌برد و بعد از آنجا یک مسیر جدید دیگر را باید تعریف کنید طبیعتا به این روش هزینه زیادی از مسافر اخذ می‌شود در حالی که انتظار معقول این است که هزینه دو مقصدی از هزینه دو سفرجداگانه کمتر باشد. 

 

کوک کردن 

اگر قصد رفتن به فرودگاه را داشته باشید مایل هستید از چند ساعت قبل سفارش تاکسی را بدهید تا خیالتان برای بهره بردن از زمان راحت شود و به موقع به سمت فرودگاه حرکت کنید. در حال حاضر امکان اینکه از نیم یا یک ساعت قبل از سفر ماشین توسط این دو سرویس بگیرید وجود ندارد در صورتی که گذاشتن چنین امکانی احتمالا برای بسیاری از مسافران جذاب خواهد بود. 

 

سفر چند نفره 

هر  چند ممکن است کسی از کیفیت خدمات حمل مسافر و اساسا اکوسیستم حمل ونقل ایران دل خوشی نداشته باشد اما ایران در زمینه حمل مسافر همه نوع روشی را تجربه کرده است. سوار کردن چندین نفر در یک تاکسی یا خودروی مسافرکش چیزی است که احتمالا فقط در ایران یا معدودی از کشورها می‌شد دید اما مشهورترین سرویس‌های تاکسی یاب با موبایل مثل Uber مدتی است سرویسی را به اسم Pool اضافه کرده‌اند که از طریق آن می‌توان یک تاکسی چندین نفر را از نقاط مختلف نزدیک به هم سوار می‌کند و سپس به محل دلخواه می‌رساند. هزینه سفر با این روش به یک سوم تقلیل می‌یابد. هر چند ما چنین مدلی را در خیابان‌های ایران به وفور شاهدیم و چیز عجیبی نیست اما راه‌اندازی چنین سرویسی روی اسنپ یا TAP30 می‌تواند هزینه سفر با این سرویس‌ها را به شدت کاهش بدهد. 

 

گرفتن تاکسی

گزینه‌های مسافران برای گرفتن ماشین با هر دوسرویس فعال در ایران  هم اکنون به یکسری مسافرکش شخصی خلاصه می‌شود در حالی که اضافه کردن تاکسی می‌تواند برای کسانی که علاقه‌مند هستند به جای استفاده از خودروهای مسافرکش شخصی از تاکسی برای حمل و نقل استفاده کنند جذاب باشد. 

 

خودروهای لوکس

هر چند شرکتهایی مثل اوبر و Lyft رنج متنوعی از خودروها را در اختیار مسافران قرار می‌دهند سرویس‌های گرفتن تاکسی با موبایل در ایران فعلا به یک رنج خودروی شخصی قانع بوده‌اند. امروزه شاهد سرویس‌های لوکس‌تری از تاکسی در شهرهایی چون تهران هستیم اما این سرویسها هیچ ارتباطی با اسنپ و  TAP30 برقرار نکرده‌اند.از طرفی دیگر هر دو سرویس خودروهای متعلق به خود ندارند یا تعداد بسیاری کمی دارند که پاسخ‌گوی شهرهای بزرگ نیست.  طبیعتا گروهی از مشتریان مایلند خودروهای با کیفیتی سوار شوند و چنین امکانی می‌تواند برای آنها بسیار جذاب باشد.

 

سرویس‌های بیشتر

طبیعتا جنگ کیفیت بین شرکتهایی مثل اسنپ و TAP30  سرویس‌های جدیدتری ایجاد خواهد کرد که منجر به رضایتمندی بیشتر مسافران خواهد شد. هر چند برخی سرویس‌ها مثل اینترنت وای فای با رشد نسل‌های سوم و چهارم موبایل موضوعیت خود را حداقل در سفرهای درون شهری از دست داده‌اند اما به خصوص برای سفرهایی با مسیرهای طولانی تر می‌توان انتظار داشت سرویس‌های ویژه‌ای به مسافران ارایه شود که تا تجربه متفاوت‌تری برای مسافران ایجاد شود. 

شما هم اگر سرویس جذابی به ذهن‌تان می‌رسد که می‌تواند این سرویس‌ها را برای مسافران جذاب‌تر کند برای ما بنویسید. 

 

مرتبط :

TAP30 سیستم هوشمند درخواست تاکسی 

عقب‌نشینی تلخ اوبر از چین

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

‫119 دیدگاه ها

  1. خب عزیز من مجبور به کار که نیستی، برو سراغ کاری که در حقت اجحاف نشه. وقتی وارد اینکار شدی باید از قبل با این چیزها کنار اومده باشی

  2. اگر رانندگان خانم هم تاپ 30 داشته باشد خیلی بهت است و خانم ها میتوانند از آن گزینه استفاده کنند

  3. برای گرفتن ۱۰تخفیف دراولین سفر کارپینو درجای کد معرف کدroze_red رابنویسید وموقع گرفتن کارپینو روی کد تخفیف دارم کلیک کنید وروی تیک roze_red بزنید اینطوری ۱۰هزارتومان ازسفراولتون کم خواهدشد

  4. یک سرویس جالبی هم که میتونن داشته باشند اینکه راننده ها هم بتونن محدوده ای که مسافر میخوان ببرن تعیین کنن و به نوعی سفرهاشون فیلتر به اون محدوده ها بشه. چون اکثر راننده های این برنامه ها شغل دومشون هست و صبح سرکار رفتن یا بعد از ظهر دوست دارن از محل کار به سمت خونشون برن و توی این مسیر درخواستهای سفر بیاد..

  5. برای استفاده از یک سفر رایگان به ارزش 10 هزار تومان در قسمت کد معرف x3e64e را بزنید

  6. سلام دوستانی که کد تخفیف تپ سی نیاز دارن قبل از درخواست اولین سفرشون این کد رو وارد کنینjwysju

  7. من استفاده کردم راضی ام خوبه از فناوری هم در کنار سنتی استفاده کرد خیلی وقتها شده تاکسی سرویس خواستم تاخیر 20دقیقه داشته اما اسنپ و تپسی کمتر از 4دقیقه رسیدن کد و لینک تخفیف هرچی خواستید همین اسمم رو در تلگرام سرچ کنید مرسی

  8. با سلام لطفا سرويس بانوان و سرويس تشريفات(با خودرو هاي لوكس) و سرويس مدرسه و سرويس ون(درخواست ون) و سرويس وانت بار هم به برنامه اضافه كنيد مثل تاچسي مشهد درضمن اگه ممكنه برنامه رو با اس ام اس هم فعال كنيد كه اشخاصي به هر دليلي دسترسي به اينترنت رو نداشتند لنگ نمونند همانند موبايل بانك ها كه مشتري حق انتخاب دارد

  9. با سلام لطفا سرويس بانوان و سرويس تشريفات(با خودرو هاي لوكس) و سرويس مدرسه و سرويس ون و سرويس وانت بار هم به برنمه اضافه كنيد مثل تاچسي مشهد درضمن اگه ممكنه برنامه رو با سئس هم فعال كنيد كه اشخاصي به هر دليلي دسترسي به اينترنت رو نداشتند لنگ نمونند همانند موبايل بانك ها كه مشتري حق انتخاب دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا