تکنولوژی

فیس‌بوک قابلیت جدید اضافه می‌کند

به زودی فیس‎بوک امکانی را فراهم می‌کند که می‌تواند استاتوس‌های شما را به ۴۴ زبان ترجمه کند.

به گزارش ایسنا، بیش از ۱.۵ میلیارد نفر از فیس‌بوک استفاده و تنها نیمی از آنها به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. باقی افراد از بسیاری زبان‌های دیگر استفاده می‌کنند و به نحوی از کاربران انگلیسی‌زبان و حتی از یکدیگر غافلند. بنابراین فیس‌بوک به عنوان یک شبکه اجتماعی می‌کوشد تا این جمع را اجتماعی‌تر کند.

از این پس اگر شما استاتوسی را در فیس‌بوک به زبانی غیر از انگلیسی بنویسید، فیس‌بوک به شما اجازه می‌دهد بلافاصله آن را ترجمه کنید. بنابراین میلیون‌ها فرد این امکان را دارند که نوشته‌های خود را بلافاصله به ۴۴ زبان ترجمه کرده و در نهایت نوشته‌هایشان در نیوزفید شما به زبان مادریتان پدیدار شود.

فیس‌بوک برای اولین بار در میان شبکه‌های اجتماعی در حال آزمایش کردن این قابلیت با عنوان «multilingual composer» است و هدفش برقراری ارتباط همه افراد در سراسر جهان است.

افراد معروف تجاری و هنرمندان محبوب می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. هر روزه حدود ۵۰۰۰ فرد معروف و تجاری نزدیک به ۱۰ هزار پست به زبان‌های مختلف می‌گذارند که حدودا ۷۰ میلیون در روز به نمایش گذاشته می‌شوند و بیش از یک سوم آنها به زبانی متفاوت دیده می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا