تکنولوژی

وسترن‌دیجیتال سن‌دیسک را 16 میلیارد دلار خرید

وسترن دیجیتال به‌طور رسمی شرکت سازنده حافظه‌های فلش یعنی سن‌دیسک را پس از تایید نهایی مقامات دولتی خریداری کرده است. بر مبنای توافق اولیه بین دو شرکت که در اکتبر سال گذشته میلادی انجام شد، قرار بود مبلغ 19 میلیارد دلار توسط وسترن‌دیجیتال پرداخت شود اما در نهایت، این قرارداد با مبلغ 16 میلیارد دلار ثبت شد.

مقامات وسترن دلیل این خرید را رسیدن به جایگاه برتر در زمینه ارائه راهکارهای ذخیره‌سازی در جهان می‌دانند. استیو میلیگان، مدیر اجرایی این شرکت نیز قرارداد جدید را “ترکیبی تحول‌آمیز” عنوان کرده است.

این در حالی است که تا به امروز تمرکز وسترن‌دیجیتال روی تولید درایوهای ذخیره‌سازی دیسک سخت معمولی بوده اما با از دور خارج شدن تدریجی این محصولات، حافظه‌های کوچک و سریع یا SSD (که توسط شرکت سن‌دیسک تولید می‌شوند) به عنوان گزینه جایگزین مطرح شده‌اند. دو شرکت یادشده روی هم چیزی در حدود 15 هزار پتنت ثبت شده و در حال بررسی دارند که ترکیبی بدیع را ایجاد خواهد کرد.

حتی پس از نهایی شدن این قرارداد، سن‌دیسک همچنان همکاری خود با توشیبا در جهت ارائه راهکارهای ذخیره‌سازی را ادامه خواهد داد. توشیبا مدت‌هاست که حافظه‌های ذخیره‌سازی فلش NAND را برای آی‌فون‌های شرکت اپل تولید می‌کند. سامسونگ، دیگر شرکت پیشتاز در زمینه تولید تراشه‌های NAND در سال 2008 میلادی تصمیم خود برای خرید شرکت سن‌دیسک را رسما اعلام کرد اما مقامات دولتی از نهایی شدن قرارداد یادشده جلوگیری کردند.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا