تکنولوژی

ساندار پیچای سال گذشته ۱۰۰ میلیون دلار حقوق گرفت

اوضاع و احوال ساندار پیچای مدیرعامل گوگل همچون شرکت متبوعش روز به روز بهتر می‌شود. این مدیر هندی الاصل و مهندس کامپیوتر که سال گذشته به مدیرعاملی گوگل رسید حالا به یکی از بزرگترین نام‌ها در عرصه تجارت بدل شده و همین چند روز قبل اعلام شد که تنها برای سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۰۰ میلیون دلار دستمزد برای وی در نظر گرفته شده است. 

البته بخش عمده این میزان حقوق یعنی بیش از ۹۹ میلیون دلار آن سال ۲۰۱۷ به وی پرداخت خواهد شد.

برای مقایسه خوب است بدانید که متوسط پرداختی حقوق مدیران عامل در بین ۳۵۰ شرکت بزرگ آمریکا حدود ۱۶.۳ میلیون دلار است. 

بنا برگزارش بلومبرگ پیچای به طور کل برای این سمت حدود ۶۰۰ میلیون دلار سهام طی سال‌های آینده دریافت خواهد کرد یکی از دلایل اینکه بخش عمده پرداخت‌ها به وی برای آینده در نظر گرفته شده، نگه داشتن او برای درازمدت در این شرکت است. البته پیچای سال‌هاست در گوگل و در مدیریت ارشد آن مشغول به کار است. او قبلا مدیریت بخش کروم و تجارت اندروید را به عهده داشت و از سوی همکارانش « مدیرعامل هر روز بهتر از دیروز» نام گرفت. 

در ماه آگوست سال گذشته لری پیچ مدیرعامل پیشین گوگل و یکی از بنیانگذاران این شرکت تغییر ساختار آن را به اطلاع همگان رساند که بر اساس آن شرکت به یک هلدینگ و زیرمجموعه‌های مختلف تقسیم شد. بر اساس تقسیم‌بندی جدید لری پیچ مدیرعاملی شرکت هلدینگ یعنی آلفابت را برعهده گرفت و مسولیت‌های روزمره را به پیچای سپرد تا مدیریت گوگل را پیش ببرد. 

ساندار پیچای اخیرا درباره افراط گوگل در پرداخت سهام به وی به BuzzFeed گفته است: «من این پرداخت را به شکل یک فرصت می‌بینم تا بفهمم چطور بتوانم آن را به جهان برگردانم.»

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا