تکنولوژی

آی‌فون از یکم ژانویه 1970 متنفر است+ویدئو

آی‌فون شما از تاریخ یکم ژانویه 1970 بیزار است به قدری که اگر این تاریخ را برای آن تنظیم کنید از کار خواهد افتاد.

علت این امر هنوز واضح مشخص نیست که چرا آی‌فون با این تاریخ از کار میافتد و اینکه اصلا چرا کسی تاریخ آی‌فون خود را به 46 سال قبل برگردانده است!

یکم ژانویه 1970 قدیمی‌ترین تاریخی است که شما می‌توانید روی آی‌فون قرار دهید. اگر تاریخ آی‌فون را از حالت اتوماتیک خارج کنید و در حالت دستی آن را به عقب برگردانید(لطفاً این کار را انجام ندهید) آخرین تاریخی که می‌بینید یکم ژانویه 1970 است و به همین دلیل احتمالا اولین نفر این تاریخ را امتحان کرده(هرگز این تاریخ را با آی‌فون خود تست نکنید) که باعث از کار افتادن آی‌فون شده است.

دلیل این موضوع که اولین تاریخ این است می‌تواند این باشد که یونیکس ساعت را از نیمه‌شب یکم ژانویه 1970 محاسبه می‌کند و آی‌فون هم برای تنظیم ساعت از یونیکس بهره می‌برد.

اما چه چیز باعث می‌شود که آی‌فون با تنظیم این تاریخ خراب شود؟ قویترین حدس می‌تواند این باشد که اگر محل زمانی خود را GMT تنظیم کرده باشید در نتیجه تاریخ از صفر شروع می‌شود و احتمالا مشکلی پیش نمی‌آید(لطفاً امتحان نکنید) اما موضوع زمانی است که شما زمان خود روی کشورهایی تنظیم کنید که از GMT عقبتر هستند مانند کانادا یا آمریکا که در این صورت تاریخ شما منفی خواهد شد!

اولین بار این موضوع در نیویورک اتفاق افتاد و به اپل گزارش شد تا این باگ را برطرف کند اما اپل هنوز هیچ واکنشی نشان نداده است. 

اگر نتوانستید بر کنجکاوی خود غلبه کنید و با تغییر تاریخ آی‌فون خود را خراب کردید، می‌توانید از لینک زیر کمک بگیرید.

راهنمای توابین تغییر تاریخ آی‌فون+ویدئو

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا