تکنولوژی

سرمایه‌گذاری میلیاردی علی‌بابا در خدمات ابری

گروه شرکت‌های alibaba، همکاری‌هایی را با شرکت Nvidia در زمینه فضای پردازش ابری و هوش مصنوعی آغاز کرده است و در نظر دارد ظرف سه سال آینده حدود ۱۰۰۰ متخصص را برای پلتفرم کلان‌ داده‌های خود در اختیار بگیرد.

به گزارش وبسایت Bloomberg، یکی از زیرمجموعه‌های alibaba به عنوان بزرگترین مرکز خدمات تجارت الکترونیک چین موسوم به AliCloud با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد در نظر دارد سرمایه‌گذاری روی سیستم‌های تحلیل داده و یادگیری ماشینی را انجام دهد.
به دنبال افزایش درخواست مراکز دولتی و سازمان‌ها برای در اختیار گرفتن سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات و خدمات وابسته، شرکت AliCloud در نظر دارد طی یک دهه پیش‌رو مبلغ یک میلیارد دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری کند و از این طریق در حوزه خدمات پردازش ابری با شرکت آمازون وارد رقابت شود.
این میزان سرمایه‌گذاری تمایل فراوان شرکت alibaba به فرآیندهای پردازش داده را نشان می‌دهد. به گفته مرکز Bain & Co، این شرکت به عنوان بزرگترین فروشگاه آنلاین چین تا سال ۲۰۲۰ درآمدی بالغ بر ۱۰ تریلیون یوآن معادل ۱.۵ میلیارد دلار خواهد داشت.
شرکت alibaba قصد دارد بر اساس فضای پردازش ابری، سرویس‌ها و نرم‌افزارهای خود را مبتنی بر مراکز داده‌ خود که در فضایی به وسعت یک زمین فوتبال راه‌اندازی شده است ارایه دهد. این اتفاق علی‌بابا را مجبور کرد اکتبر گذشته دومین مرکز داده خود را در دره سیلیکون راه‌اندازی کند و خود را برای تاسیس مرکز داده در اروپا آماده سازد.
«سیمون هو» یکی از مدیران علی‌بابا طی سخنرانی خود در شهر شانگهای گفت:‌ «رشد شرکت AliCloud بین شرکت‌های مختلف جهان یکی از سریع‌ترین اتفاقات بوده است. این شرکت به جز آنکه رشد قابل ملاحظه‌ای در منطقه آسیا داشته است، در اروپا و خاورمیانه هم گام‌های قابل ملاحظه برداشته است».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا