تکنولوژی

Siri موضوع جدید شکایت برعلیه اپل

 شکایت جدیدی که در دادگاه‌های تگزاس توسط شرکت Dot 23 ارائه گردیده، این شرکت مدعی شده اپل سه حق اختراع این شرکت را در قالب قابلیت‌های موجود در Siri، دستیار هوشمند صوتی این شرکت که از سال 2011 و همزمان با عرضه آیفون 4S در اختیار کاربران قرار گرفته، نقض کرده است.

این دعوی حقوقی، به‌طور ویژه به پتنت‌های شماره 6/719/802، 7/245/903 و 6/405/029 که بین سال‌های 2002 تا 2007 ثبت شده‌اند اشاره دارد. پتنت شماره 802 و 029 شرکت Dot 23 در واقع قابلیت شماره‌گیری صوتی از طریق نرم‌افزاری واسطه که توانایی تشخیص و پردازش شماره‌های خوانده شده را دارد، تشریح می‌کند. اگرچه توانایی Siri در پردازش زبان انسانی و واکنش به آن، به مراتب پیشرفته‌تر از تکنولوژی Dot 23 است اما از نقطه‌نظر فنی، دستیار صوتی اپل توانایی شماره‌گیری اعداد خوانده شده توسط کاربر را دارد.

در پتنت شماره 903  نیز امکان جستجوی مکان‌های مورد نظر کاربر شرح داده شده است. به عنوان مثال می‌توانید یک رستوران ایتالیایی را در نزدیک‌ترین فاصله به منزل خود بیابید. این در حالی است که هیچ اشاره‌ای به سخت‌افزار مکان‌یابی مورد نیاز نشده و این حق ثبت‌اختراع تنها به داده‌های دریافتی از دکل‌های مخابراتی تلفن همراه، متکی است. در شکایت ثبت شده، علاوه بر Siri از آیفون 4، آیفون 5 و آیفون 6 نیز به عنوان دستگاه‌هایی که در آن‌ها نقض حق اختراع صورت پذیرفته یاد شده است. 

منبع : آی تی ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن