تکنولوژی

نیسان از خودرو بدون راننده رونمایی کرد

شرکت نیسان خودروی بدون نیاز به راننده خود را که مدعی است به هیچ وجه محیط زیست را آلوده نمی کند، عرضه کرده است. این خودرو اولین بار در نمایشگاه اتومبیل توکیو در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

به گزارش فارس به نقل از نیشن، استفاده از ابزار پیشرفته کنترل و فناوری های ایمن سازی در کنار هوش مصنوعی از جمله ویژگی های خودروی مذکور است.

Nissan IDS یک خودروی برقی است و به گونه ای طراحی شده که هم ارتباط با سرنشینان و هم ارتباط با دیگر خودروهای مشابه را ممکن می کند.

باتری 60 کیلوواتی و ظاهر اسپرت و زیبا نیسان را به استقبال از خودروی یاد شده امیدوار کرده است. همگام سازی اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی های هوشمند با خودرو و شارژ بی سیم از جمله دیگر ویژگی های خودروی یادشده است.

اتومبیل یاد شده در دو حالت قابل استفاده است. رانندگی دستی و رانندگی خودکار. در صورت استفاده از حالت خودکار هشیاری امنیتی خودرو نیز افزایش می یابد تا در صورت وقوع حادثه پیش بینی نشده بتوان به سرعت مداخله نمود.

یکی از ویژگی های جالب این خودرو امکان ارسال پیام برای رانندگان، مسافران و حتی عابران پیاده از طریق نمایشگر ال ای دی، دریافت فرامین صوتی و امکان پیمودن 500 کیلومتر بعد از شارژ کامل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا