تکنولوژی

اجرای کامل فیلترینگ هوشمند 6 ماه دیگر

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان آنکه تکنولوژی با سرعت در حال تغییر است و باید بطور منظم زیرساخت ها را برای استفاده بهینه از آن به روز کنیم، گفت: اجرای فیلترینگ هوشمند ظرف شش ماه آینده کامل می شود.

 محمود واعظی در خصوص اجرای فیلترینگ هوشمند، افزود: مرحله اول این طرح ظرف یک ماه آینده به اجرا گذاشته خواهد شد، این در حالی است که مرحله دوم ظرف سه ماه آینده و مرحله سوم تا شش ماه آینده کامل می شود.

وی در خصوص تفاهم پژوهشگاه وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات با شرکت زیرساخت در زمینه سامانه هوشمند نیز ادامه داد: بحث فیلترینگ هوشمند سایت های مستهجن و ضد اخلاقی موضوعی است که مورد درخواست مردم و خانواده های آنها است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: رصد سایت های ضداخلاقی و فیلترشکن ها بطور منظم ادامه دارد و به همین منظور توافقی بین شرکت زیرساخت و پژوهشگاه صورت گرفت تا این موضوع به صورت جدی پیگیری شود.

واعظی گفت: البته سیاست وزارتخانه نه تنها استفاده از همفکری پژوهشگاه است بلکه قصد داریم از سایر مراکز علمی، دانشگاهی و پژوهشی که توانایی دارند در این خصوص کمک بگیریم تا در داخل کشور محتوا تولید شود.

وی در خصوص نارضایتی مردم نسبت به اختلال در آنتن دهی تلفن های همراه نیز خاطرنشان کرد: بیشتر اختلال مربوط به تلفن همراه اول بوده آن هم برای اینکه دامنه فعالیت این اپراتور نسبت به دیگر اپراتورها گسترده تر است، بنابراین زمان بیشتری طول می کشد تا عملیات لازم برای تغییر در نسل تلفن همراه پیاده سازی و اجرا شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در این زمینه حق را به مردم می دهم و با هماهنگی های به عمل آمده ظرف یکماه آینده این مشکل مرتفع خواهد شد.

منبع : ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا