تکنولوژی

تعرفه اینترنت پرسرعت همراه اول

به روز شده در۶  شهریور : 
همراه اول تعرفه اینترنت پرسرعت خود را یک روز پس از آنکه آنها را روی سایت خود قرار داده بود  حذف کرده و اعلام کرده که تعرفه‌های جدیدی برای آن اعلام می‌کند. اطلاعات مطالب زیر بر اساس تعرفه‌ای تنظیم شده که دیروز روی سایت این شرکت قرار گرفته بود.
همراه اول بار دیگر صفحه نوتریینو را روی سایت خود قرار داده و در تازه‌ترین شرایط اعلام کرده که سرویس اینترنت نوترینو در مدت زمان محدود (تا پایان تابستان)، بدون پرداخت وجه اضافی، برای کاربران فعلی بسته های هوشمند ماهانه اینترنت قابل استفاده است.
اطلاعات زیر بر اساس آخرین تعرفه‌ای بود که ابتدا روی سایت این شرکت قرار گرفته بود و هم اکنون حذف شده به این ترتیب هنوز میزان تعرفه اصلی این سرویس مشخص نیست ضمن اینکه همچنان برای بخش عمده کاربران هم راه‌اندازی نشده است.
 
همراه اول تعرفه خدمات استفاده از اینترنت پرسرعت نسل سوم (‌نوترینو ) خود را اعلام کرده است . 
بر اساس اعلام این اپراتور دو نوع بسته در دو نوع آلفا (‌با سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه ) و آلفا پلاس (‌با سرعت ۱ مگابیت بر ثانیه ) در اختیار مشترکان است. 
این بسته ها برای هر دو سیم کارت دائمی و اعتباری طراحی شده و هزینه بسته‌ها در سیم‌کارت‌های اعتباری از شارژ مشترک کم شده و در سیم‌کارت‌های دائمی در قبض آن‌ها لحاظ می‌شود. 
 
تعرفه بسته‌های مختلف همراه اول به شرح زیر است : 
 
 
چگونگی فعال کردن بسته‌های اینترنت پرسرعت همراه اول 
کد دستوری #100* ( ستاره + ۱۰۰ + # ) را بگیرید. ( فعلا فعال نیست ) 
مشترکین درخواست کننده برای خرید بسته‌های آلفا پلاس (‌سرعت یک مگابیت بر ثانیه )‌با در دست داشتن مدارک زیر باید دفاتر خدماتی مراجعه کرده یا مدارک خود را در سایت شرکت بارگذاری کنند. 
ارائه ی کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به تحصیل
. ارائه ی کارت نظام پزشکی یا نظام مهندسی
. ارائه ی پروانه وکالت
. ارائه ی کارت بازرگانی معتبر
. ارائه ی حکم یا کارت معلمان، اساتید و اعضاء هیات علمی دانشگاه
. ارائه ی تصویر روزنامه رسمی برای شرکتها و سازمانهای غیر دولتی و کارت ملی نماینده
. ارائه ی جواز کسب معتبر
. معرفی نامه از شرکتها برای کارمندان
. ارائه ی کارت طلبگی
. ارائه ی کارت خبرنگاری
 
چگونه می توان بسته های نوترینو را تمدید یا لغو نمود؟
. با پایان مهلت زمانی بسته های نوترینو، بسته های ۳۰ روزه به صورت خودکار تمدید شده و بسته های ۱ روزه و ۷ روزه تمدید نخواهند شد.
. با پایان حجم بسته های نوترینو، تمامی بسته های ۱ روزه، ۷ روزه و ۳۰ روزه به صورت خودکار تمدید خواهند شد.
 
 در صورتی که مشترک دستور لغو تمدید خودکار را ارسال نماید، در هر دو حالتِ پایان حجم بسته یا پایان مهلت زمانی آن، بسته فعلی تمدید نگردیده و مصرف اینترنت مشترک با تعرفه عادی محاسبه خواهد شد.
 
1 . امکان فعالسازی دو بسته به صورت همزمان وجود ندارد اما مشترکین می توانند بسته ی بعدی خود را تحت عنوان بسته ی رزرو انتخاب کنند.
2 . با پایان بسته ی فعلی (چه به دلیل پایان مهلت زمانی چه به دلیل پایان حجم بسته)، بسته ی رزرو به صورت خودکار برای مشترک فعال خواهد شد.
3 . مشترکین می توانند هر چند بار که مایل باشند بسته ی رزرو خود را تغییر دهند. موعد تمدید، آخرین درخواست مشترک درنظر گرفته خواهد شد.
4 . در رزرو بسته، خریدی صورت نمی گیرد. به این معنی که پرداخت مبلغ بسته ی رزرو (کاهش از اعتبار یا منظور شدن در صورت حساب) در هنگام فعالسازی بسته صورت می پذیرد و نه در هنگام تعیین بسته ی رزرو.
5 . مشترکین می توانند با ارسال کد دستوری ‪*۱۰۰*۸#‬ و لغو تمدید خودکار، بسته ی رزرو را لغو کنند.
6 . در مشترکین دائمی در صورت قطع بودن (به طور کلی غیر نرمال بودن خط) و در مشترکین اعتباری در صورت نداشتن اعتبار کافی یا سلب امتیاز بودن خط، تمدید خودکار بسته صورت نپذیرفته و مصرف اینترنت مشترک از آن پس با نرخ عادی محاسبه خواهد شد.
7 . تنها در حالتی که مشترک دارای بسته کم سرعت بوده و اقدام به خرید بسته پرسرعت نماید، با تأیید مشترک بسته فعلی حذف و بسته پرسرعت جایگزین آن خواهد شد.
 
چگونه تلفن همراه خود را برای استفاده از این سرویس تنظیم کنیم؟
در صورتی که سرویس‪(GPRS)‬ در تلفن همراه شما فعال باشد، نیازی به تنظیمات اضافه نداشته و تنها در برخی از گوشی های تلفن همراه ضروری است ‪۳G‬ را روشن نمایید. همچنین با ارسال پیامک به شماره ۸۰۰۸ می توانید تنظیمات مربوطه را در تلفن همراه خود دریافت نمایید.
برای مشاهده راهنمای تنظیمات دستی برای سیستم عامل های متفاوت می توانید به صفحه تنظیمات در وبسایت همراه اول مراجعه نمائید.
 
نام نوترینو از کجا آمده است؟

نوترینو یک ذره بنیادی با جرمی بسیار اندک است که با سرعتی نزدیک به سرعت نور حرکت می‌کند. نوترینوها ذرات شگفت انگیزی هستند که در تمام هستی پراکنده شده اند و از آنجایی که برهم کنش بسیار ضعیفی با سایر ذرات ماده دارند، مسافت‌های بسیار طولانی را درون مواد بدون هیچ مانعی طی می کنند.

نوترینو با حرف یونانیDescription: \nu (نو)  نمایش داده شده و در زبان انگلیسی به صورت neutrino نوشته می شود. همراه اول به منظور سهولت در خواندن این نام، عبارت NOTRINO با حروف بزرگ را در کنار کلمه فارسی نوترینو بکار برده است.

 

 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

‫139 دیدگاه ها

 1. سلام. چرا پیامک فعال کردن بسته اینترنت یا تمام شدن بسته برا من نمیاد. تا باخبر بشم که بسته م تموم شده شارژم صفر میشه

  1. دو دقیقه هم نشد نتم تموم شد یعنی تا مسیج اومد که بسته ات تموم شده من قطع کردم نتمو، الان تو صورت حسابم زده ۱۰ تومن تعرفه آزاد! آخه نامردا باید وقتی نت تموم میشه کلا نت قطع شه نه این که از حسابمون کم کنید ما هم نفهمیم که بستمون تموم شده!
   ما فکر میکردیم ایرانسل فقط دستش تو جیب مردم الان فهمیدیم همراه اول دزدتره!

 2. چرا همراه اول از کاربر اجازه استفاده از اینترنت آزاد رو نمیگیره و چندین ساله همینطور دستشو از جیب مردم درنمیاره؟
  ی بسته سه تومنی میخری آخر ماه قبض برات اومده هشتاد تومن!
  نگاه میکنی زده مصرف آزاد اینترنت پنجاه هزارتومن!
  شما هم توی گور میخوابین دیر یا زود،ولی جزای کارتون رو پس خواهید داد دزدهای بیشرف

 3. همراه اول دزد بیشرف
  چرا بعد از اینکه بسته میره روی مصرف آزاد تا بیای به خودت بجنبی سی چهل هزار تومن رفته تو پاچت

 4. همراه اول ی دزد عوضی بسته های ی ساعته خریدم دوبار پشت سرهم سه برابر قیمتی ک زده بود از شارژم کم کرد تازه نمیفهمی کی تموم میشهبر پدرمادرشون لعنت همشون دزدن

 5. سلام دوستان توی بندرعباس همراه اول زیاد سرعت نداره 3G از 4G بهتر عمل می‌کنه سرعتش ولی رایتل واقعا سرعت بسیار بالایی داره واسه هرکاری کسی اینجا سرعت چهار مگابایت بر ثانیه و حتی شش مگابایت بر ثانیه هم می‌رسه اردکان از سرعت ارسال و دریافت فایل با شربیتم سریع‌تر بود (11 مگابایت بر ثانیه) بسته‌هاشم خوب شدن

 6. واقعا هم همینطوره اگه بحث اجبار نبود به هیچ عنوان از این اینترنت استفاده نمیکردم ، این پول های زور آخرش کجا دامنشون رو بگیره نمیدونم

 7. سلام خسته نباشین.من بدون خرید بسته.یک ساعت ازنت همراه ایتفاده کردم.با توجه به اینکه خطم دائمی .هزینه اش چقدر میشه؟در واقع فکر میکنین چقدر قبض میاد؟

  1. داداش
   هرچی که کرمشون باشه
   رو میزنن به حسابت نگران نباش خودت و به خدا بسپار افرین مرد مومن
   تو میتوانی.

 8. اقا ما بسته همراه اول شبانه یک ماه فعال کردیم
  آلفا پلاس ولی سرعت فقط شب اول بالا بود
  الان شب سوم سرعت از 12کیلوبایت بالاتر نمیره
  بعدش ما خودمون خدای اینترنت و گوشی هستیم و تنها ایراد از سیستم شماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا