تکنولوژی

استقبال از جام جهانی در محیط مجازی

 

با نزدیک شدن جام جهانی به مراحل پایانی، فیس بوک و توییتر در گزارشی اعلام کردند که 200 میلیون نفر در سراسر دنیا از رویداد جهانی متاثر شدند و این تاثیر را در فضای مجازی منتشر کرده اند.

 فیس بوک اعلام کرد که بین 12 تا 26 ژوئن، مهمترین رویداد این شبکه، موضوعات مربوط به جام جهانی بوده است و حدود 200 میلیون نفر در سراسر دنیا نظرات خود را در مورد مسابقات، عملکرد بازیکنان و داوران در این شبکه مجازی منتشر کرده اند که 815 میلیون واکنش مختلف شامل پست های فردی(individual posts)، تفسیر (comment) و اعلام نظر موافق (like) را دربرداشته است.

در ادامه این گزارش آمده ست که جنجالی ترین رویداد فیس بوک در طول جام جهانی، سومین گل مکزیک به کرواسی بود که توسط خاویر هرناندز دروازه کرواسی را برای سومین بار باز کرد و مکزیک را راهی مرحله یک هشتم پایانی کرد.

اسطوره فوتبال برزیل، نیمار، دومین ستاره ای بود که در فیس بوک غوغا به پا کرد. برخی از رسانه ها این مهاجم تیم ملی فوتبال برزیل را تاثیرگذارترین ستاره های جام جهانی 2014 برزیل نامیده اند.

در این گزارش آمده است که به ترتیب دیدار های برزیل در مقابل کرواسی، آلمان در مقابل پرتغال و کامرون در برابر برزیل، بیشترین نظرات را در فیس بوک به همراه داشته است.

از میان کابران سراسر دنیا، برزیلی ها هیجان بیشتری داشتند و نظرات خود را در این شبکه به اشتراک گذاشته اند. کاربران ایالات متحده، انگلستان، اندونزی، هند، مکزیک، فرانسه، ونزوئلا، آرژانتین و آلمان به ترتیب رتبه 2 تا 10 را به خود اختصاص داده اند.

از سوی دیگر آمار توییتر نشان می دهد که از آغاز جام تاکنون بیش از 300 میلیون توییت در مورد پیش بینی بازی ها، نحوه عملکرد بازیکنان و موارد دیگر ارسال شده است‎؛ این در حالیست که در طی 16 روز المپیک تابستانی لندن 2012، فقط 150 میلیون توییت ارسال شد.

بر اساس آمار های توییتر، بازی برزیل در مقابل کروواسی با 12.2 میلیون توییت، محبوب ترین بازی گزارش شده است و پس از آن دیدار مکزیک و برزیل با 8.95 توییت در رتبه دوم قرار دارد.

گفتنی  است جام جهانی 2014 برزیل از 12 ژوئن تا 13 ژوئیه در برزیل برگزار می شود. جام بیستم دومین میزبانی برزیل برای بزرگترین رویداد ورزشی دنیاست.

منبع : ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا