تکنولوژی

بدافزار جدید در اندروید شناسایی شد

 

محققان امنیتی طی چند روز گذشته یک کرم (Worm) جدید متنی در سیستم عامل آندروید شناسایی کردند این بدافزار که Selfmite نام دارد، از طریق لینک های پیام های متنی منتشر می شود.

شناسایی این بد افزار برای کارشناسان امنیتی بسیار نگران کننده است؛ چراکه این بد افزار در طبقه تروجان ها قرار نمی گیرد و ورود آن به گوشی های مبتنی بر آندروید نشان می دهد که این سیستم عامل در مقابل این گروه بد افزارها ایمن نیست.

زمانی که این بد افزار از طریق پیام متنی وارد گوشی می شود، قادر به ارسال پیام به 20 حساب دفترچه تلفن گوشی است. اغلب بد افزارهایی که روی سیستم عامل آندروید جا خوش می کنند، از نوع تروجان هستند و ویروسی از نوع کِرم خیلی شایع نیست. گفتنی است رشد برنامه های مخرب سیستم عامل آندروید سیر صعودی دارد و تعداد آنان در س ماهه اول سال 2014، از مرز 2 میلیون عبور کرده است.  در حال حاضر سیستم عامل آندروید پرکاربرد ترین سیستم عامل گوشی های هوشمند است و شرکت تولید کننده آنتی ویروس F-Secure در ماه مه، 277 گروه مختلف از ویروس ها را شناسایی کرد که از این میان 275 مورد به آندروید، یک مورد به آیفون و یک مورد به سیمبین (Symbian) حمله کرده اند.

منبع : ایرن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا