تکنولوژی

اجرای طرح آزمایشی یتارومینگ ملی در کشور

 

معاون وزیر ارتباطات از اجرای فاز آزمایشی دیتارومینگ ملی خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه استفاده از اینترنت نسل سوم در کل کشور برای همه مشترکان اپراتورهای موبایل امکان پذیر می شود.

علی اصغر عمیدیان با بیان این اینکه هم اکنون طرح رومینگ ملی برای مکالمه، اس ام اس و جی پی آر س بر روی شبکه نسل دوم موبایل قابل اجرا است، گفت: طرح رومینگ ملی برای مشترکان رایتل اجرایی شده است که بر اساس آن مشترکان این اپراتور می توانند از پوشش شبکه اپراتورهای همراه اول و ایرانسل استفاده کنند.

وی افزود: هم اکنون در حال اجرای فاز آزمایشی دیتارومینگ ملی هستیم تا پس از صدور مجوز برای سراسری شدن نسل سوم موبایل توسط اپراتورهای کشور استفاده از اینترنت و دیتای نسل سوم نیز امکان رومینگ داشته باشد.

معاون وزیر ارتباطات  گفت: فاز آزمایی دیتارومینگ ملی در دو استان یزد و قم به اجرا درآمده اند و با عملیاتی شدن نسل سوم موبایل  مشترکان سه اپراتور فعال در کشور می توانند از خدمات شبکه نسل سوم شامل اینترنت و دیتا به صورت رومینگ نیز استفاده کنند.

گفتنی است طرح رومینگ ملی حدود 10 روز گذشته راه اندازی شد و بر اساس آن با کامل شدن پوشش موبایل در کشور مشترکان اپراتور سوم تلفن همراه می توانند از پوشش اپراتورهای همراه اول و ایرانسل استفاده کنند.

همچنین در این طرح مقرر شده مشترکان اپراتور همراه اول و ایرانسل نیز متقابلاً از شبکه های یکدیگر و نیز شبکه رایتل در نقاطی که پوشش شبکه ای کامل نیست استفاده کنند.

منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا