تکنولوژی

اختلال در اینترنت رایتل

توجه : مطلب زیر مربوط به سال 1392 است اما امروز 15 تیرماه هم اینترنت رایتل دچار اختلال شده است. اختلال جدید اینترنت رایتل را از این صفحه می‌توانید دنبال کنید. 

مشترکان رایتل در عین فول بودن آنتن‌دهی، اینترنتی ندارند و اپراتور مرکز خدمات این شرکت هم ظاهرا پاسخی مناسب خارج از لیست ندارد.

به گزارش خبرنگار تسنیم، شبکه ارتباطی نسل سوم تهران در یکی دو هفته گذشته دچار اختلالات بسیاری در برخی مناطق شده و کاربران رایتل در این مناطق بر خلاف تمامی شرایط موجود که نشان از سلامت بودن سیستم دارد، سیستم‌شان دچار اختلال است.

در هفته گذشته کاربران بسیاری از شرق و شمال شرق تهران در ارتباط با تسنیم گفته‌اند که اینترنت رایتلی‌شان با مشکل مواجه شده و هر چه با مرکز تماس این اپراتور تماس می‌گیرند تنها به ذکر جملاتی از پیش آماده شده اکتفا می‌کنند و چیزی که در نهایت حاصل نمی‌شود، رفع اختلالات است.

در همین زمینه یکی از کاربران شرق تهران (حد فاصل میدان نبوت و سی‌متری آیت) معتقد است که در دو هفته گذشته، سیستم سر پایی داشته و بدون هیچ مشکلی از اینترنت آن استفاده می‌کرده اما طی ۷-۸ روز گذشته با اختلالات بسیاری از قبیل قطع و وصلی‌های مکرر و همچنین عدم اتصال به شبکه در حالیکه آنتن‌دهی فول بوده، مواجه شده است.

البته این مشترک جزو کاربران شبکه “داخلی” شبکه رایتل است و در شرایطی که باید از بهترین خدمات برخوردار و در هر حالتی دارای سرویسی با کیفیت بالا باشد، اینگونه روز را شب می‌کند و در حالیکه چندین بار با مراکز تماس رایتل تماس گرفته و طبق گفته آن‌ها تنظیمات گوشی‌اش را به شکل دستی تغییر داده اما هیچ تغییری در بستر خدماتی آن حاصل نشده است.

یکی دیگر از کاربران پاسدارانی هم دقیقا با این مشکل مواجه شده و در عین داخلی بودن، باز هم با مشکل مواجه است؛ جالب‌تر اینکه این مشترک ضمن گلایه از آنتن‌دهی فول سیم‌کارتش در تمامی شرایط می‌گوید: سیم‌کارت من قادر نیست پیجی ساده را باز کند اما در تمامی شرایط آنتن می‌دهد که این اعصابم را به هم ریخته و نمی‌دانم واقعا مسئولان رایتل فکر می‌کنند متوجه نمی‌ویم!

البته باز هم این مشکل به همین‌جا ختم نمی‌شود و گزارشاتی از منطقه بلوار ابوذر و میدان بهارستان هم رسیده که دقیقا شامل مشکلی مشابه می‌شود.

*حال برای شنیدن پاسخ رایتل به این قبیل مشترکان با مرکز تماس آن تماسی حاصل کردیم و پرسیدیم، یکی دو هفته‌ای می‌شود که کیفیت سرویس اینترنت این شرکت در ناطق شرقی دچار افت شده و قطع و وصلی‌های مکرر صبر مشترکان‌تان را لبریز کرده است، دلیل این موضوع چیست؟

رایتل: آنتن‌دهی منطقه باید چک شود تا مشخص گردد داخلی است یا خارجی زیرا مناطق داخلی ما به هیچ عنوان نباید دچار اختلال باشند و مناطق خارجی هم در بیرون از فضای مسقف باید آنتن‌دهی خوبی داشته باشد.

از روی نواحی تحت پوشش‌ سایت رایتل چک کردیم، منطقه ما داخلی است، پس چرا اختلال داریم؟

رایتل: اصولا نباید در این مناطق مشکلی وجود داشته باشد اما اگر مشترکی هستید که به مشکل خورده‌اید بهتر است سیم کارت خود را در دو مدل گوشی دیگر و در چند خیابان بالا یا پایین‌تر چک کنید و در صورت مشکل مجدد با همکاران ما در واحد فنی تماس بگیرید تا راهکاری را به شما بگویند و به شکل دستی وارد گوشی کنید.

با همکاران شما هم تماس گرفتیم و یکسری راهکار گفتند اما هیچکدام جواب نداد، حال باید چکار کنیم؟

رایتل: اگر همانطور که گفتید جزو ناحیه تهرانپارس یا نظام آباد محسوب شوید یک هفته، ۱۰ روزی هست که آنتن‌دهی در این مناطق مشکل دارد و گزارشاتی در این زمینه داشته‌ایم.

چرا این اختلال را مطرح نکردید و به مشترکان اطلاع‌رسانی نکردید؟

رایتل: احتمالا تیم فنی شرایط را طوری دیده که بتواند مشکل را سریعا رفع کند و به همین دلیل مطرح نشده باشد.

به نظر شما، ۱۰ روز زمان کمی است که تیم فنی صلاحی در اطلاع‌رسانی ندیده‌اند؟

رایتل: احتمالا در این مسیر به مشکل خورده‌اند چون اصولا اختلالات نباید بیشتر از یک هفته طول بکشد.

از پاسخ‌های ضد و نقیض مسئول این اپراتور به صراحت می‌توان متوجه شد که تیم فنی ارتباط کمرنگی با بخش اطلاع‌رسانی و مرکز تماس دارد اما با این حال از پاسخ این اپراتور هم می‌توان دریافت که گزارش‌های اختلال فنی وجود داشته اما با این حال رسانه‌ای نشده یا صلاخ این اپراتور این بوده که از اختلالات چیزی به مشترکانش نگوید.

یکی از مشترکانی که تقریبا با همین پاسخ از سوی مرکز تماس رایتل مواه شده بود در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم گفت: من زنگ زدم و مشکلم را به مرکز تماس گفته‌ام اما آن‌ها می‌گویند سیم‌کارتت را در دو دستگاه دیگر تست کن در حالیکه سیم‌کارت من پانچ شده است و معدود دستگاهی را می‌توان یافت که قابلیت پشتیبانی از این سیم‌کارت‌ها را داشته باشد؛ رایتل شیوه خوبی را برای راهنمایی مشترکانش انتخاب نکرده است و سعی بر این دارد که با کمترین هزینه مشترکان را راضی نگاه دارد.

نوشته های مشابه

‫417 دیدگاه ها

  1. با سلام و خسته نباشید خدمت شما خادمین اپراتورهای تلفن همراه رایتل من در چند روز قبل اینترنت نداشتم و با مرکز پاسخگویی اطلاع رسانی کردم جواب داد بر طرف می شود الآن مهلت استفاده به پایان رسیده وصل شده تکلیف این چيست

    1. اقاا این چه وضعشه ۳۵ تومن دادم اینترنت به هیچی نمیتونم برم تو بازی ها پینگم ۶۰۰ به بالاست هیچی باز نمیکنه انترنتم هم ۴G+هست. یعنی چه ۳۵ تومنو مستقیم انداختم تو اشغال رسیدگی کنین خوهشا اعصابم خورد شده

  2. با دادن این همه سیم کارت جدید مشخصه که نمیتوانند پاسخ گوی سرویس دهی باشند.من ساکن کرج هستم.بلوار ارم.نت من خیلی خرابه منم بارها بااپراتور تماس داشتم اماهمین حرف های بی سر و ته رو بهم دادن که همه رو انجام دادم اما بی نتیجه بود.این بار بار آخر بود که این خط و شارژ کردم.دیگه یه هزارتومنی شارژ کردنش حرامه.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا