تکنولوژی

اندروید همچنان محبوب است

 

میزان استفاده از سیستم‌عامل اندروید در بازار تلفن‌همراه آمریکا در ماه آگوست با کاهش 0.8 درصدی به 51.6 درصد رسیده است که این رقم برای ماه می 52.4 درصد گزارش شده بود.

 شرکت تحقیقاتی comScore بر اساس بررسی جدید خود سهم سیستم‌های عامل همراه در بازار گوشی‌های هوشمند آمریکا را طی ماه آگوست مشخص کرد.

اطلاعات منتشر شده از سوی این مرکز تحقیقاتی حاکی از آن است که در ماه آگوست نسبت به بررسی که comScore در ماه می از سال جاری میلادی انجام داده بود،‌ به میزان اندکی از محبوبیت اندروید کاسته شده است.

بررسی‌ها نشان داد که میزان استفاده از سیستم‌عامل اندروید در بازار تلفن‌همراه آمریکا در ماه آگوست با کاهش 0.8 درصدی به 51.6 درصد رسیده است که این رقم برای ماه می 52.4 درصد گزارش شده بود.

اگرچه در این ماه از محبوبیت اندروید اندکی کاسته شد، اما این سیستم‌عامل همچنان حاکمیت بازار گوشی‌های هوشمند را در دست دارد. سیستم‌عامل iOS اپل نیز در رتبه دوم این لیست قرار گرفت و توانست 40.7 درصد بازار سیستم‌های عامل همراه را از آن خود کند.

شرکت اپل که در ماه می از سال جاری میلادی صاحب 39.2 درصد این بازار بود، توانست در ماه آگوست سهم خود را 1.5 درصد افزایش دهد.

در رتبه سوم این بازار شرکت بلک‌بری قرار دارد که محبوبیت آن با کاهش 0.8 درصدی به 4.0 درصد از کل بازار رسیده است. این شرکت در ماه می صاحب 4.8 درصد از بازار گوشی‌های هوشمند بود.

در رتبه چهارم هم سیستم‌عامل ویندوز فون مایکروسافت حضور دارد که 3.2 درصد از بازار گوشی های هوشمند به آن اختصاص پیدا کرده است. این سیستم‌عامل همراه بین ماه‌های می تا آگوست موفق شد 0.2 درصد سهم خود را بیشتر کند.

منبع : خبرگزاري‌ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا