تکنولوژی

آیفون بیشتر از یخچال انرژی مصرف می‌کند

نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که میزان انرژی مصرف شده توسط آی فن ها بیشتر از انرژی است که یک یخچال با اندازه متوسط مصرف می کند.

ک یخچال نو با اندازه متوسط سالانه 322 کیلوات ساعت انرژی مصرف می کند در حالی که آی فن سالانه 361 کیلووات ساعت انرژی می سزاند. انرژی مصرف شده برای آی فن برای شارژ باطری مصرف نمی شود بلکه برای تأمین انرژی دیتا سنترهای مسئول ارتباطات وایرلس و جریان اطلاعاتی که به دستگاه حیات می دهد مصرف می شود.

این مسئله در یک مقاله با عنوان ” ابر با زغال آغاز می شود: داده بزرگ، شبکه های بزرگ، زیر ساخت بزرگ و انرژی بزرگ” توسط گروه مشورتی سرمایه گذاری فناوری ” گروه دیجیتال پاور” مورد تأکید قرار گرفته است.

سیستمهای ارتباطات جهان 1500 تراوات ساعت انرژی مصرف می کند که این میزان 10 درصد انرژی جهانی و معادل مصرف انرژی ژاپن و آلمان باهم است. این مصرف مساوی مصرف کلی جهانی برق در سال 1985 است.

یک تراوات سعت انرژی کافی برای 90 هزار خانه طی یک سال کامل است.

وقتی که دستگاه ها بیشتر هوشمند می شوند و تعداد دستگاه های متصل به اینترنت افزایش می یابد ترافیک هر ساعت اینترنت بیشتر می شود و انتظار می رود از ترافیک سالانه در سال 2000 نیز فراتر رود.

تأمین انرژی ستون فقرات ارتباطات جهانی نیازمند انرژی بسیاری است و بیش از آن برای تأمین همین انرژی در آینده مورد نیاز است.

براساس تخمینهای صورت گرفته توسط این مقاله تا سال 2035، تغذیه رایانش ابری تنها اندکی کمتر از انرژی لازم برای روشن کردن چراغهای برق خواهد بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.