تکنولوژی

موتورولا مدل جديد تلفن همراه خود را عرضه کرد

وبلاگ بيت- کمپانى موتورولا مدل جديد تلفن همراه خود را با شماره ى مدل A760 به بازار عرضه کرد. اين گوشى که از نسل جديد تلفن هاى همراه است، نگارش خاصى از سيستم عامل ليناکس با نام Symbian و تكنولوژى جاوا را در داخل خود به شكل Embeded دارد. (توضيح Embeded در پايان مطلب).
اين محصول جديد كه در ماه فوريه سال جارى معرفى شد هنوز در مرحله ى تست قرار دارد. ديويد راد، سخنگوى موتورولا در جواب به سوالاتى كه در مورد امكان برنامه نويسى بر روى سيستم عامل ليناكس گوشى A760 پرسيده شده بود گفت : «برنامه هاى ليناکس امکان اجرا شدن روى سيستم عامل اين گوشى را نخواهند داشت. زيرا در اينصورت با مشکلات امنيتى مواجه خواهيم شد و کدهاى آسيب زننده و مضر با اجرا روى دستگاه تلفن، مى توانند با دسترسى به مودم مشکلاتى را بوجود بياورند.»
سخنگوى موتورولا در دامه با تاکيد بر نقش جاوا در توليد برنامه هاى کاربردى بر روى دستگاه مذکور،‌ به اين مسئله تاکيد کرد که ليناکس در اين سرى از تلفن هاى همراه،‌بعنوان ابزارى براى اجرا جاوا و ممکن کننده ى اجراى برنامه هاى کاربردى از طريق جاوا عمل خواهد نمود.
راد گفت ‌: «سيستم عامل جزيى لازم و حتمى است اما مطمئنا به اندازه ى جاوا استراتژيک و مهم نيست» اين حرکت موتورولا در انتخاب ليناکس را مى توان پاسخى غيرمستقيم به حضور مايکروسافت بعنوان تامين کننده ى سيستم هاى عامل Embeded براى كارخانه هايى چون سامسونگ و نوكيا دانست.
مدل A760 امكانات Bluetooth،‌ دوربين ديجيتال، USB، مادون قرمز، WAP،MP3 Player و پست الكترونيك را داراست و شايد نزديك ترين دستگاه به ايده «مرکز رسانه اى دستى» باشد. براى اطلاعات بيشتر در مورد مشخصات اين مدل به آدرس زير مراجعه نماييد.
http://www.gsmarena.com/phone.php3?idPhone=392
براى اطلاع بيشتر در مورد تلفن هاى همراه نسل جديد
http://www.pcworld.com/news/article/0,aid,109833,00.asp
لازم به توضيح است كه دستگاههاى Embeded نوع جديدى از دستگاههاى الكترونيكى و ارتباطى هستند كه داراى يك نرم افزار ويژه در داخل دستگاه مى باشند كه اتصال و كاربرد آن دستگاه را در كنار و به همراه كامپيوترهاى ساده تر مى نمايد. به بانى ديگر يك دستگاه Embeded نوعى كامپيوتر تخصصى است كه نرم افزارى تخصصى روى آن كار مى كند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا