شبکه‌های اجتماعی

ابزارهای جدید تیک‌تاک برای والدین به منظور کنترل محتواها

تیک‌تاک از اضافه شدن قابلیت‌های جدید برای والدین به منظور کنترل هرچه بیشتر محتوایی که فرزندانشان در این شبکه اجتماعی مشاهده می‌کنند، خبر داد.  

تیک‌تاک اخیرا به دلیل نشر محتواهای نامناسب در پلتفرم خود و نبود نظارت‌های جدی به این مسئله، مورد انتقادهای شدیدی از سوی کشورهای مختلف از جمله آمریکا و اروپایی‌ها قرار گرفته و حتی در برخی ایالت‌ها نیز دسترسی به این اپلیکیشن مسدود شده است.  

حالا این شبکه اجتماعی در اقدامی‌به منظور کم کردن بار انتقادات، ابزارهای کنترلی جدیدی را برای والدین در نظر گرفته که می‌تواند برخی محتواها در این شبکه اجتماعی را فیلتر و از نمایش آنها برای فرزندانشان جلوگیری کند.  

با کمک این ابزارهای جدیدی که در قابلیت Family Pairing اضافه شده، والدین می‌توانند مانع از نمایش ویدیوها و محتواهایی شوند که حاوی برخی کلمات و هشتگ‌های خاص هستند.  

در واقع، Family Pairing در سال ۲۰۲۰ به تیک‌تاک اضافه شد و به والدین اجازه می‌داد تا مستقیما به اکانت فرزندانشان در این شبکه اجتماعی وصل شوند و از راه دور، برخی پیام‌ها، ویدیوها و یا مدت زمان استفاده از این اپلیکیشن را فیلتر و مدیریت کنند.  

در واقع، با کمک این قابلیت، والدین می‌توانند حالت «محتواهای محدودشده» را نیز فعال کنند. البته سال گذشته نیز این شرکت، ابزاری جدید را به این قابلیت اضافه کرد که به صورت خودکار، از نمایش ویدیوهای حاوی برخی کلمات و یا هشتگ‌ها را از نمایش در فید For You و یا Followings جلوگیری می‌کرد.  

حالا ابزارهای کنترلی جدید، با ترکیب این دو ویژگی، امکان کنترل بیشتر روی محتواها در تیک‌تاک را فراهم می‌کند. تیک‌تاک می‌گوید: ما این ابزارها را به Family Pairing اضافه کردیم تا احتمال مشاهده محتواهای نامناسب را که ممکن است برای آنها آزاردهنده باشد، برای نوجوانان کاهش دهیم.

به گفته تیک‌تاک، نوجوانان به صورت پیشفرض می‌توانند کلمات کلیدی را که والدینشان انتخاب کرده‌اند، مشاهده کنند و ما معتقدیم که شفافیت می‌تواند به گفت‌وگوها حول مرزهای آنلاین و ایمنی کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا