تپسیدیجی‌کالا

اپلیکیشن‌های تپسی و دیجی‌کالا هم از گوگل‌پلی حذف شدند

از دقایقی پیش دسترسی به اپلیکیشن‌های تپسی و دیجی‌کالا از طریق گوگل‌پلی غیرممکن شده است. در پیگیری از این دو شرکت آنها اعلام می‌کنند که تحریم‌های آمریکا دلیل حذف اپلیکیشن‌هایشان از گوگل‌پلی بوده است.

 انتهای هفته گذشته اپلیکیشن دیوار هم از گوگل‌پلی به دلیل تحریم‌ آمریکا حذف شد. دیوار ابراز نگرانی کرده بود که حذف اپلیکیشن رسمی دیوار از گوگل‌پلی می‌تواند باعث انتشار بدافزارها با سوءاستفاده از عنوان و برند دیوار در فروشگاه رسمی گوگل و تضییع حقوق کاربران‌ شود. اتفاقی که می‌تواند در انتظار دیگر اپلکیشن‌های ایرانی که از گوگل‌پلی حذف شده‌اند نیز باشد. 

به نظر می‌رسد حذف اپ‌های ایرانی از گوگل‌پلی با استناد به ماده ۱۶.۵ «توافقنامه توسعه‌دهندگان» صورت گرفته که به تحریم‌های وضع شده از سوی دولت آمریکا اشاره دارد. 

این اولین‌بار نیست که اپ‌های ایرانی از اپ‌استور گوگل حذف می‌شود. پاییز سال گذشته هم بسیاری از اپلیکیشن‌ها از جمله شیپور، فیلیمو و … از گوگل‌پلی به دلیل تحریم‌های آمریکا حذف شدند. در آن زمان عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود که پیگیر حذف برخی اپلیکیشن‌های ایرانی از گوگلی‌پلی خواهد بود و از طریق مجامع بین‌المللی این موضوع را دنبال خواهد کرد، اما بعد از گذشت تقریباً یک سال، هنوز نتیجه این پیگیری‌ها مشخص نشده و اپ‌های ایرانی تازه‌تری مورد تحریم گوگل قرار می‌گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا