اینترنت

وزارت ارتباطات درخواست قطع اینترنت در روز امتحان نهایی را رد کرد + به‌روزرسانی

آي تی ایران – وزارت ارتباطات درخواست قطع اینترنت در روز امتحان نهایی از سوی وزارت آموزش و پرورش را رد کرد. دقایقی پیش محسن زارعی، رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش در نشست خبری خود اعلام کرد که به دنبال قطعی اینترنت در حوزه‌های امتحانی به مدت ۳۵ دقیقه در ۱۰ تا ۱۱ روز برگزاری آزمون نهایی پایه دوازدهم هستند.

او از رایزنی در این زمینه با وزارت ارتباطات خبر داده تا در این تاریخ اینترنت بین‌الملل قطع شود. این اولین بار نیست که مسئولان آموزشی کشور برای برگزاری آزمون‌ها در کشور در خواست قطع اینترنت را مطرح می‌کنند. بهمن ماه سال گذشته نیز همزمان با برگزاری آزمون کنکور سراسری اینترنت همراه به صورت کامل قطع شد.

در واکنش به در خواست محسن زارعی، روابط عمومی وزارت ارتباطات لحظاتی پیش در شبکه ویراستی اعلام کرده که اینترنت در زمان برگزاری هیچ آزمونی قطع نمی‌شود.

این ادعای وزارت ارتباطات در مورد قطع نشدن اینترنت در زمان آزمون‌ها در حالی مطرح می‌شود که سال گذشته نیز وزارت ارتباطات وعده داد که اینترنت در زمان کنکور قطع نخواهد شد. با این حال داده‌های نت‌بلاکس در آن زمان نشان داد که اینترنت همراه در روز برگزاری آزمون سراسری کنکور به صورت کامل قطع شده بود.

به روز رسانی: «رضا مرادصحرایی»، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، در گفت‌وگو با «میزان» در رابطه با پخش خبر قطعی اینترنت در ایام امتحانات نهایی گفت: «قطع اینترنت ۱۰ تا ۱۱ روز زمان آزمون نهایی مدارس تکذیب می‌شود. »

او اعلام کرد این گزینه بررسی شده، اما تصمیمی درباره آن گرفته نشده است و چنین برنامه‌ای در دستور کار دولت وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا