تکنولوژی

پژمان نوزاد در لیست برترین سرمایه‌گذاران جسورانه بذری فوربس 

آی تی ایران – در جدیدترین لیست برترین سرمایه‌گذاران جسورانه  که در مراحل اولیه رشد سرمایه‌گذاری می‌کنند نام پژمان نوزاد از مشهورترین سرمایه‌گذاران ایرانی سیلیکون ولی نیز می‌شود.

نام نوزاد در دو لیست سرمایه‌گذاری ۲۰۲۳ فوربس دیده میشود در لیست بهترین سرمایه‌گذاران بذری midas-seed او در صدر جدول قرار دارد و در لیست سرمایه‌گذاران بذری تکنولوژی نیز در رده ۲۱ قرار دارد. 

پژمان نوزاد یکی از سرمایه‌گذاران استارتاپ مشهور DoorDash و بنیانگذار صندوق جسورانه PrarVC است. 

صندوق جسورانه PrarVC توسط نوزاد و Mar Hershenson  در سال ۲۰۱۳ بنیان گذاشته شد که هم اکنون ارزش پورتفو آن به بیش از ۵۰ میلیارد دلار می‌رسد. 

این صندوق جسورانه یکی از نخستین سرمایه‌گذاران استارتاپ مشهورتحویل غذای DoorDash بود که با ورود به بازار سرمایه در سال ۲۰۲۰ برای پژمان نوزاد یک موفقیت قابل توجه را به همراه داشت. 

PrarVC همچنین یک استارتاپ دیگر به نم SoundHound را هم توانسته به بازار سرمایه وارد کند ضمن اینکه یک سرمایه‌گذاری موفق دیگر این شرکت Guardant Health است که در سال ۲۰۱۸ وارد بورس شد. 

نوزاد تا قبل از این‌ها به دلیل سرمایه‌گذار در دراپ‌باکس و Gusto هم شناخته شده بود. هر دو شرکت در بورس نیویورک حضور دارند. 

پژمان نوزاد در ایران خبرنگار ورزشی بود و در سال ۱۹۹۲ دانشگاه را رها کرد و به پالوآلتو کالیفرنیا مهاجرت کرد.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. Mobil ödeme, son yıllarda dünya genelinde yaygınlaşan ve insanların hayatını kolaylaştıran bir ödeme yöntemi haline geldi. Artık pek çok market, restoran ve hizmet sağlayıcı mobil ödemeyi kabul ediyor. Ancak bazen ihtiyaç duyulan şey nakittir ve maalesef her yerde her zaman ATM bulmak mümkün değildir.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا