مایکروسافت

اخراج ۱۰ هزار کارمند مایکروسافت در چند روز آینده

به نظر می‌رسد که مایکروسافت این روزها در تدارک اخراج چیزی حدود ۱۰ هزار کارمند خود طی چند روز آینده است.  

اسکای نیوز با انتشار گزارشی مدعی شد مایکروسافت به زودی با ۵ درصد از نیروی کار خود خداحافظی خواهد کرد. این یعنی، حدود ۱۰ هزار نفر از ۲۲۱ هزار نیرویی  که در سراسر جهان با این شرکت همکاری دارند.  

گفته می‌شود که بخش قابل توجهی از این اخراجی‌ها را کارمندان بخش مهندسی تشکیل خواهند داد. این تصمیم در حالی از سوی مایکروسافت اتخاذ خواهد شد که این شرکت پیشتر و حدود ۱۲ ماه پیش نزدیک به هزار کارمند خود را اخراج کرد که یک درصد از کارکنان این مجموعه را شامل می‌شد.اخراج ۱۰ هزار کارمند مایکروسافت در چند روز آینده

مایکروسافت همانند دیگر شرکت‌های فعال در این حوزه و به علت افزایش استفاده از سرویس‌های فناورانه در دروان همه‌گیری، افراد زیادی را استخدام کرد. اما اکنون و با توجه به فروکش کردن این همه‌گیری و کاهش تقاضا برای استفاده از این خدمات، این شرکت قصد دارد تا بخشی از کارکنان خود را تعدیل کند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که این موج از اخراجی‌ها، قبل از اعلام گزارش عملکرد سه ماهه این شرکت در ۲۴ ژانویه اجرا خواهد شد. گفته می‌شود که این شرکت در سه ماهه گذشته نتوانسته عملکرد خوبی داشته باشد و شواهد از کاهش درآمدهای آن حکایت دارند.  

با توجه به اخراجی‌های اخیر در شرکت‌های بزرگ فناوری، این روزها دیگر کار کردن در این مجموعه‌ها چندان هم آینده روشن و اطمینان‌بخشی ندارد. در ماه‌های اخیر، چند شرکت از جمله متا، توییتر، لیفت، اچ‌پی و آمازون تعدیل نیرو داشتند و احتمالا این روند در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا