شبکه‌های اجتماعی

رای مثبت کاربران توییتر به برکناری ایلان ماسک از مدیرعاملی این شبکه اجتماعی

 ایلان ماسک، نظرسنجی را برگزار کرده که ۵۷ درصد شرکت کنندگان خواستار کناره‌گیری او از مدیریت توییتر شده‌اند.

در این نظرسنجی ۱۷ میلیون نفر شرکت کرده‌اند ولی با توجه به پایان یافتن نظرسنجی مشخص نیست ایلان ماسک چه زمانی این کار را انجام خواهد داد.

ایلان ماسک در پاسخ به اظهارنظر یک کاربر درباره تغییر احتمالی مدیرعامل، اظهار کرد: جانشینی وجود ندارد.

ماسک ماه گذشته به دادگاهی در دِلاویر اعلام کرد مدت زمان حضور خود در توییتر را کاهش خواهد داد و احتمالا مدیرعامل جدیدی برای این شرکت پیدا می کند.

برگزاری این نظرسنجی پس از به روزرسانی جدید خط مشی توییتر آغاز شد که ایجاد حساب کاربری در این پلتفرم با هدف تبلیغ شرکتهای رسانه اجتماعی دیگر و محتوایی که حاوی لینکها یا نام کاربری پلتفرمهای رقیب است را ممنوع می کند.

دقایقی پیش از این نظرسنجی، ماسک عذرخواهی کرد و نوشت: از این پس، تغییرات مهم در خط مشی توییتر، به رای گذاشته می شوند.

چند ساعت بعد، توییتر یک نظرسنجی را آغاز کرد و از کاربران پرسید آیا باید این پلتفرم سیاستی داشته باشد که از تبلیغ پلتفرمهای شبکه اجتماعی دیگر در توییتر توسط حسابهای کاربری، جلوگیری کند.

بخش پشتیبانی توییتر در توییتی نوشت: تغییر خط مشی مذکور، بر محتوا از پلتفرمهای شبکه اجتماعی دیگر مانند فیس بوک و اینستاگرام و همچنین ماستودون، تروت سوشال، تریبل، نوستر (Nostr) و پست، تاثیر خواهد گذاشت اما امکان پست همزمان محتوا در پلتفرمهای دیگر را می دهد.

جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر که اخیرا در پلتفرم شبکه اجتماعی نوستر  سرمایه گذاری کرده است، در واکنش به این توییت نوشت: چرا؟ و در واکنش به پست کاربر دیگری درباره ممنوعیت تبلیغ نوستر، نوشت: این کار بی معنی است.

پلتفرم ویدئویی تیک تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، در فهرست مذکور قرار ندارد.

توییتر هفته گذشته شورای اعتماد و امنیت که یک گروه داوطلبانه بود و در سال ۲۰۱۶ برای مشاوره به این پلتفرم درباره تصمیمات سایت تشکیل شده بود را منحل کرد.

این تغییرات خط مشی، پس از اقدامات شتاب زده در توییتر از زمان خریداری شدن این شرکت توسط ایلان ماسک انجام شده است. ماسک، مدیران ارشد و نیمی از کارکنان توییتر را اخراج کرده و نرخ اشتراک سرویس توییتر بلو را افزایش داده است.

بر اساس گزارش رویترز، ماسک در مشاجره ای که بر سر انتشار عمومی اطلاعات هواپیمای شخصی او روی داد، حساب خبرنگاران متعددی را در توییتر تعلیق کرد اما پس از انتقاد مقامات دولتی، گروههای کنشگر و سازمانهای ژورنالیستی، حساب این خبرنگاران را از تعلیق خارج کرد.

منبع
فردای اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا