اپل

بکاپ‌های آی‌کلاد به صورت end-to-end رمزنگاری می‌شوند

اپل در بخشی از اطلاعیه‌های مرتبط با قابلیت‌های امنیتی سرویس‌های خود اعلام کرد که رمزنگاری end-to-end را به بکاپ‌های آی‌کلاد اضافه خواهد کرد.  

بر اساس این قابلیت که تحت عنوان Advanced Data Protection شناخته می‌شود، اپل تعداد دسته‌بندی‌های اطلاعات را که رمزنگاری end-to-end  می‌شوند، از ۱۴ به ۲۳ دسته‌بندی افزاش داده که بکاپ‌ها، نوت‌ها و فوتوز نیز در میان آنها مشاهده می‌شوند.  

اطلاعات منتشرشده حاکی از آن است که این دسته‌بندی‌ها در صورتی که گزینه Advanced Data Protection فعال شود، پوشش داده خواهد شد: بکاپ دستگاه، بکاپ از پیام‌ها، آی‌کلاد درایو، نوت‌ها، فوتوز، ریمایندرها، بوکمارک‌های سافاری، میانبرهای سیری، یادداشت‌های صوتی و پس‌های والت.  

طبق گفته اپل، تنها دسته‌بندی که تحت پوشش این قابلیت قرار نگرفته، آی‌کلاد میل، مخاطبین و تقویم هستند که نیاز به همکاری با سیستم‌های ایمیل، مخاطبان و تقویم جهانی است. کاربران می‌توانند فهرست دسته‌بندی‌ها و جزییات مربوط به آن را در وب‌سایت اپل مشاهده کنند.  

با حفاظت استاندارد از داده‌ها، اپل کلیدهای رمزنگاری را برای مواردی که به صوت edd-to-end رمزنگاری نمی‌شود، نگه می‌دارد و این یعنی، کاربر می‌تواند هر زمان که بخواهد اطلاعات خود را بازیابی کند.  

اطلاعاتی هم که به صورت end-to-end رمزنگاری می‌شوند، تنها در دستگاه‌های قابل‌اعتماد که با اپل آیدی وارد شده‌اید، رمزنگاری کرد؛ بدین معنی که اپل یا هکر و همچنین دولت‌ها، نمی‌توانند به این قبیل اطلاعات دسترسی داشته باشند.  

مدت‌هاست که طرفداران حفاظت از حریم خصوصی کاربران، از اپل می‌خواهند تا رمزنگاری end-to-end را برای بکاپ‌های آی‌کلاد گسترش دهد. طبق برخی گزارش‌ها، اپل پیشتر قصد اجرای این قابلیت را داشت اما با شکایت پلیس فدرال آمریکا (FBI)، از این کار منصرف شده بود. با این حال، کریگ فدریگی، معاون بخش مهندسی نرم‌افزار اپل در مصاحبه‌ای اعلام کرد که این شایعه را او نیز شنیده، اما نمی‌داند از کجا آمده است.  

به گفته اپل، کاربران برنامه بتای اپل در ایالات متحده از روز چهارشنبه می‌توانند استفاده از قابلیت Advanced Data Protection را آغاز کنند. این ویژگی تا پایان سال برای کاربران ایالات متحده قابل استفاده خواهد بود و قرار است در اوایل سال ۲۰۲۳ برای کاربران این شرکت در سراسر جهان، عرضه شود.  

علاوه بر این قابلیت، اپل همچنین در حال کار روی عملکرد سرویس احراز هویت دو مرحله‌ای خود است به کاربران اجازه می‌دهد از اوایل سال آینده میلادی، امنیت اکانت‌های خود را با کلیدهای سخت‌افزاری ارتقا دهند.

افزون بر این، اپل در حال بهبود امنیت آی‌مسیج از طریق قابلیت iMessages Cantact Key است که به گفته این شرکت، می‌تواند جاسوسی در چت‌ها را به کاربران هشدار دهد.  

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. 정품 비아그라,비아그라구매,비아그라구입,처방전없이 초간편주문.합리적인가격.비아그라 퀵배송,비아그라온라인약국,시알리스.각종 발기부전치료제 판매 전문 온라인스토어 13년동안 단 1건도 가품판매에 관한 스캔들이 없는 믿을수 있는 스토어 입니다.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا