متا

جریمه ۲۷۵ میلیون دلاری متا در اروپا

متا، شرکت مادر فیسبوک، به دلیل نقض قانون حفاظت از داده‌های اروپا به پرداخت جریمه سنگین دیگری محکوم شد.  

جریمه‌ای ۲۷۵ میلیون دلاری (۲۶۵ میلیون یورو) که ساعاتی پیش از سوی کمیسیون حفاظت از داده‌های ایرلند (DPC) و در پی نقض دو ماه از قانون حفاظت از اطلاعات عمومی‌کاربران اتحادیه اروپا (GDPR) صادر شد.

کمیسیون حفاظت از داده‌های ایرلند (DPC) همچنین از اعمال مجموعه‌ای از اقدامات اصلاحی خبر داد و نوشت: این تصمیم، جریمه و دستوری است که شرکت متا را ملزم می‌کند تا با انجام مجموعه‌ای از اقدامات اصلاحی مشخص در یک بازه زمانی خاص، خود را با قوانین سازگار کند.  

این جریمه ۲۷۵ میلیون دلاری، به تحقیقی برمی‌گردد که توسط DPC در ۱۴ آوریل ۲۰۲۱ و به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر افشای اطلاعات شخصی بیش از ۵۳۰ میلیون کاربر فیسبوک که حاوی اطلاعات شخصی همانند آدرس ایمیل و شماره تلفن بود، در فضای آنلاین منتشر شد.

فیسبوک در آن زمان، تلاش کرد تا این نقض قوانین و نشت اطلاعات را کم‌اهمیت جلوه دهد و مدعی شد و اطلاعاتی که در فضای آنلاین منتشر شده، قدیمی‌بودند و مشکلی را نیز که منجر به افشای اطلاعات شخصی کاربران شده، برطرف کرده است.  

با این حال، این اولین جریمه سنگین اروپا علیه متا نیست و احتمالا آخرین مورد هم نخواهد بود. حدود یک سال پیش، واتس‌اپ متعلق به متا، به دلیل نقض قوانین شفافیت به پرداخت جریمه ۲۶۷ میلیون دلاری محکوم شد. این شرکت در ماه مارس اخیر نیز به دلیل مسائل مربوط به نقض اطلاعات کابران فیسبوک، حدود ۱۸.۶ میلیون دلار جریمه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا